مردانی که نباید به ازدواج با اونا حتی فکر کنین “

 

ازدواج و تشکیل خونواده، اقتضای طبیعت انسانه. یک ازدواج درست که طبقای محکمی استوار باشه، نه تنها تموم نیازای عاطفی و جسمی مرد و زن رو برطرف می کنه، بلکه زمینه های رشد و پیشرفت اونا رو هم جفت و جور می سازه. یکی از مهم ترین مسائلی که این روزها ذهن خیلی از خانومای جوون رو مشغول کرده، ازدواج و انتخاب شریک زندگی مناسبه. هرچقدر هم که خوش بین باشین، نباید به هر مردی که با وعده ازدواج بر سر راه تون قرار میگیره، اعتماد کنین. خیلی از موردهای به ظاهر عالی درواقع اصلا به درد ازدواج نمی خورند. یادتون باشه که ازدواج شوخی بردار نیس و بدون شناخت کافی و درست شک نداشته باشین به بن بست خواهد رسید. خصوصیات زیادی وجود دارن که نشون میدن یک مرد واسه ازدواج مناسب نیس. ما در زیر به ۱۳ مورد از این ویژگیا اشاره می کنیم.

خونواده
ازدواج

 

هنگامی که به دنبال فرد مناسبی واسه ازدواج هستین، بهتره بدونین که کدوم مردها اصلا یا به این زودیا با شما ازدواج نخوان کرد. تابه حال فکر کردین که به چه دلیل بعضی از مردها خیلی راحت می تونن چند سال با یک زن قرار بذارن و دوست بمونن، بدون اونکه واسه ازدواج با اون قدمی بردارن؟ این سوال معمولی مثل یک معمای پیچیده به نظر می رسه: اون دودله یا اصلا قصد ازدواج نداره؟ از اونجا که ما می خواهیم زندگی مون رو با فرد خاصی شریک شیم و یک خونواده تشکیل دهیم، ازدواج یک هدف مشترک واسه خیلی از ماست. اما بعضی از مردها نه تنها نمی خوان ازدواج کنن بلکه وقت خانومایی که خواستار تشکیل خونواده هستن هم هدر میدن.

بله، خانومایی که به دنبال ازدواج و تشکیل خونواده هستن، باید از مردهای خاصی دوری کنن. فهرست مفید زیر به دخترخانما کمک می کنه دورنمای رابطه فعلی شون رو درنظر بگیرن و تعیین کنن که طرف مقابل شون اصلا قصد ازدواج داره یا نه. خانوما نباید به هر مردی که با اون آشنا می شن، به چشم همسر آینده شون نگاه کنن. اگه جزء خانومایی هستین که هدف تون از قرار گذاشتن با یک مرد، آشنایی بیشتر و درنهایت ازدواجه، لطفا از مردهایی که ۱۳ ویژگی زیر رو دارن، جدا پرهیز کنین.

۱۳. مردی که پیش از شما با دخترهای خیلی زیادی در رابطه بوده

می دونم که دارین چه فکری می کنین؛ حتما می گین که همه ما در این مورد گذشته ای داریم. اما به نظر شما میشه به مردی که روابط خیلی زیادی در گذشته داشته، اعتماد کرد؟ هنگامی که روابط گذشته یک مرد اون قدر زیاد هستن که نمی تونین از اونا سر دربیاورید، می تونه یک علامت اخطار باشه که اون فرد متعهدی نیس. شما باید کنجکاو شید که به چه دلیل همه روابط قبلی اون که کم هم نیستن، به شکست منجر شدن. اون به طرف مقابلش خیانت کرد؟ پس از یک مدت طولانی بازم تعهدی بهش رابطه نداشت؟ به دخترهای قبل از شما گفته که قصدش ازدواج نیس؟ ضمنا با وجود دخترهای خیلی زیادی که قبلا در زندگی اون بودن، شک نداشته باشین این احتمال هست که بخواد به یکی از روابط گذشته اش برگردد. پس یادتون باشه که اگه به دنبال فرد مناسب واسه ازدواج هستین، از مردانی که روابط قبلی زیادی داشتن، دوری کنین.

۱۲. مردی که در مورد آینده رابطه تون هیچ صحبتی نمی کنه

این مورد روشنه. اگه مردی اصلا در مورد آینده و برنامه هایی که در ذهنش داره با شما صحبت نمی کنه، یعنی تمایلی به ازدواج با شما نداره. اینجور مردی چون به هیچی پایبند نیس، می تونه به زندگی باب میلش ادامه بده، بدون اونکه هیچ گونه احساس مسئولیتی در قبال شما داشته باشه. واسه زنی که در آینده نزدیک به دنبال ازدواجه، این یک علامت اخطار جدی به حساب میاد. یک رابطه سالم باید شامل گفت وگوهای مستقیم و رو راست در مورد اهداف و برنامه های آینده دو طرف باشه.

۱۱. مردی که در بیشتر وقتا بدون شما بیرون میره

واسه یک زوج بسیار عادیه که زمانای مخصوص به خودشون رو داشته باشن و در همه اوقات با هم نباشن، با این حال اگه طرف مقابل شما در بیشتر مواقع به تنهایی بیرون میره و از شما نمی خواد که همراهی اش کنین، این می تونه یک علامت اخطار باشه. ضمنا یک مرد باید بخواد شما رو به دوستان و آشنایانش نشون بده و با دوستان و دور و بریا شمام آشنا شه تا ببینه که زوج مناسبی هستین یا نه. اگه احساس می کنین که شما رو مخفی می کنه و دوست نداره در جمعای صمیمی اش حاضر شید، در بیشتر موارد به این معناست که شما و این رابطه واسه اون خیلی جدی نیستین. ممکنه در حال خیانت به شما باشه یا شاید اصلا علاقه ای به بودن در این رابطه نداره.

۱۰. مردی که به سفر کردن اعتیاد داره

درحالی که تمایل به مسافرت و دیدن جایای جدید، چیزی طبیعیه اما مردی که به مسافرت اعتیاد داره، به احتمال زیاد نمی خواد به این زودیا تشکیل خونواده بده یا اصلا شاید هیچوقت اینجور قصدی نداشته باشه. یک خانوم با توجه به شغل و شرایطی که داره، ممکنه نتونه اونو در سفرهای پشت سر هم اش همراهی کنه. این باعث می شه که حضور اون زن روزبه روز کم رنگ تر شه و اون رابطه خیلی زود به انتها برسه.

۹. مردی که بیش ازحد به کارش علاقه داره

یک مرد پُرکار و سخت کوش شک نداشته باشین جذابه اما بعضی وقتا این ویژگی مثبت می تونه به یک مانع در راه رابطه شما تبدیل می شه. یک مرد بسیار پرکار ممکنه اون قدر به شغل و آینده اش در اون حرفه پایبند باشه که نتونه به این زودیا به ازدواج و تشکیل خونواده فکر کنه. به احتمال زیاد دلیلش اینه که اون قدر سرگرم انجام کارای لازم واسه پیشرفت در شغلشه که وقت یا ظرفیت ذهنی کافی رو واسه تمرکز روی خود یا رابطه اش نداره.

۸. مردی که با زنای دیگر بیش ازحد گرم میگیره

مردی که با زنای دورش بیش ازحد گرم میگیره، به این زودیا قصد ازدواج نداره. دلیلش اینه که اگه در مورد طرف مقابلش واقعا جدی بود، می تونست از این کار دست برداره و فقط با همون زن حرف بزنه و شوخی کنه. درحالی که شوخی و سرزندگی ایرادی نداره اما مردی که در یک رابطه جدیه، نباید اصلا با زنان دیگر رفتاری گرم و صمیمانه داشته باشه. این یک علامت اخطار بزرگه.

۷. مردی که اصلا بچه نمی خواد

درحالی که این مورد معنیش این نیس که اینجور مردی قصد ازدواج نداره اما نشونه اینه که واسه یک رابطه جدی اصلا آماده نیس. شما باید در مورد برنامه ها و اهداف آینده اون به طور جدی صحبت کنین و اگه فهمیدین که تمایلی نداره در مورد آینده صحبت کنه، یعنی شاید به این زودیا قصد ازدواج نداره.

۶. مردی که وابستگی زیادی به مادرش داره

خیلی خوبه که یک مرد از نظر احساسی به مادرش نزدیک باشه و از صمیم دل دوستش بدارد اما رابطه یک مرد با مادرش می تونه بر زندگی عشقی اون اثر منفی بزاره؟ بله، اگه طرف مقابل شما تموم اسرار زندگی اش رو با مادرش درمیان می ذاره و بدون اجازه اون آب هم نمی خورد، این یک زنگ خطر جدی واسه شماس. اینجور مردی چه احتیاجی به نامزد یا همسر داره؟

۵. مردی که هنوز در مورد رابطه قبلی اش صحبت می کنه

طبیعیه که یک مرد بعضی وقتا در لابه لای حرف هاش به رابطه قبلی اش اشاره کنه اما اگه این کار رو بیش ازحد و به دفعات زیاد انجام می ده، می تونه یک علامت اخطار باشه. اگه طرف مقابل شما همیشه به رابطه قبلی اش فکر میکنه، نشونه اینه که واسه تعهد به شما آمادگی لازم رو نداره. وقتی مرد دلخواه شما همیشه در مورد رابطه قبلی اش صحبت می کنه، یعنی واسه شما یا احساسات تون هیچ احترامی قائل نیس.

۴. مردی که دوستانش خیلی جوون تر از خودش هستن

همه ما دوستانی در سنای مختلف داریم، با این حال هنگامی که یک مرد فقط دوستان کوچیک تر از خودش داشته باشه، نشونه اینه که به بلوغ فکری کامل نرسیده. اگه تموم دوستان اون اهل مهمانی و خوشگذرانی باشن و در مورد شغل یا روابط شون جدی نباشن، اونم این جور هستش. واقعیت اینه که شخصیت هرکی تا حد زیادی مثل دوستانش میشه. پس اگه طرف مقابل تون به همراه اینجور دوستانی به یک مهمانی دعوت باشه، به احتمال زیاد از رفتن بهش مهمانی صرف نظر نمی کنه تا در خونه بمونه و با همسر یا نامزدش وقت بگذراند.

۳. اون هنوز مثل زمان دبیرستان لباس می پوشد

درحالی که ما مجبور نیستیم با بالارفتن سن مون به طور کامل تغییر کنیم اما لازمه که در بعضی جنبها رشد کنیم. اگه مرد دلخواه شما بازم مثل زمان دبیرستان لباس می پوشد، نشون دهنده ی اینه که طرز فکر اون هنوز در همون سطحه. به نظر شما یک پسر دبیرستانی واسه ازدواج آمادهه؟ اون اصلا درباره ازدواج فکر میکنه یا در موردش حرف می زنه؟ به طور جدی با اون صحبت کنین و بپرسید که در ۵ سال آینده چه برنامه ای واسه خودش داره؛ با این کار متوجه میشید که به این زودیا ازدواج می کنه یا نه.

۲. مردی که بسیار ولخرجه و واسه آینده اش پس انداز نمی کنه

درحالی که خرج کردن و لذت بردن از پولی که به دست میاریم، خیلی هم خوبه اما کسی که تموم حقوق ماهیانه اش رو با ولخرجی از دست می ده، به فکر آینده خود نیس. اینجور مردی نه تنها از دید مالی در مورد آینده اش فکر نمی کنه بلکه در درازمدت هم برنامه خاصی واسه آینده نداره. اون واسه تشکیل مراسم عروسی و حتی خرید حلقه های نامزدی باید مقداری پول داشته باشه. اما اگه نمیتونه ماهیانه هیچ مقدار پولی پس انداز کنه، اون وقت پول خرید حلقه یا مراسم عروسی رو از کجا میاره؟ جواب ساده س!؛ اون نه تنها حلقه نمی خرد بلکه اصلا به ازدواج فکر هم نمی کنه.

پول-نام-تصویر

۱. مردی که همیشه شغلش رو عوض می کنه یا بیکاره

دووم آوردن در بازار کار اصلا ساده نیس اما اگه یک مرد همیشه از شغلی به شغل دیگر میره و یا بیکاره، این یک علامت اخطار واسه شماس. اینجور فردی نه تنها نمیتونه یک شغل ثابت داشته باشه بلکه شاغل بودن از نظر اون یکی از فاکتورهای مهم زندگی اش به حساب نمیاد. با جدی نگرفتن مسئله مهمی مثل پول درآوردن، اون به چه دلیل باید به ازدواج فکر کنه یا طرف مقابلش رو جدی بگیره؟

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *