انواع لینک بیلدینگ: لینک های طبیعی

همان‌گونه که در قسمت لینک سازی بیان کردیم، در حال حاضر کیفیت بک لینک ها و انواع لینک بیلدینگ اهمیت زیادی برای گوگل و سایر موتور های جستجو دارد. زیرا سایت های که از لینک های باکیفیت پایین و اسپم بهره می‌برند، توسط گوگل جریمه می‌شوند. لذا کسب‌وکار های مطرح می‌کوشند با استفاده از روش های سئو کلاه سفید به انجام لینک بیلدینگ مبادرت کنند.
پیش‌تر در زمینه لینک سازی سئوکار ها قادر بودن ریسک‌پذیر تر باشند و در موقعیت های مختلف بر روی لبه تیغ حرکت کنند. روش های لینک بیلدینگ نظیر درج لینک در مقالات و دایرکتوری ها معمولاً توسط کارشناسان سئو پیشنهاد می‌شد. چون این روش ها به راحتی قابل‌اجرا بودند. اگر این تکنیک ها به طور صحیح انجام می‌شدند خطر کمی سایت را تهدید می‌کرد. ولی در این زمان همه شرایط تغییر کرده است، با توجه به اپدیت های متوالی الگوریتم پنگوئن گوگل سایت های را که مغایر با قوانین خود مبادرت به انجام لینک بیلدینگ می‌کنند به سختی مجازات خواهد کرد.

در این نوشته ما در باب انواع لینک بیلدینگ بحث می‌کنیم و بیان خواهیم کرد که برای ایجاد چه لینک های باید تمرکز کنید و از ساخت چه بک لینک های بپرهیزید.

انواع لینک بیلدینگ: لینک های طبیعی

برای آشنا شدن با انواع لینک بیلدینگ در ابتدا باید سراغ لینک های طبیعی رویم. زیرا این نوع از لینک ها برای یک متخصص سئو به مشابه نوشدارو است. به طور اساسی این نوع از بک لینک ها، لینک های هستند که شما برای ایجادشان سعی و تلاشی نکرده‌اید و از جانب سایت های دیگر به شما داده شده‌اند. این روش لینک بیلدینگ بسیار اثر بخش تر از ارتباط با دیگران مدیران سایت ها و وبلاگ ها و درخواست از آن ها برای قرار دادن لینک سایت خود است. شما می‌توانید با تولید و ایجاد محتوای باکیفیت و ارزشمند خود را به عنوان یک منبع برای افراد که در حوزه شما فعالیت می‌کنند بشناسانید و از این طریق باز نشر محتوای تولیدشده خود را افزایش دهید و از این طریق بک لینک دریافت کنید.

در ادامه بخوانید:  بک لینک چیست؟

 

انواع لینک بیلدینگ: گسترش دستی لینک

چه بسا می‌توان گفت که این روش مرسوم‌ترین تکنیک لینک بیلدینگ است. در این روش شما با صاحبان سایت ها و وبلاگ ها ارتباط برقرار می‌کنید و از آن ها درخواست می‌کنید (بیشتر در ازا مبلغی) که لینک سایت شما را در سایت خود قرار دهند. در این روش شما باید با افراد تماس حاصل کنید که در حوزه کسب‌وکار شما فعالیت دارند برای مثال اگر سایت شما در حوزه لوازم صوتی و تصویری فعالیت می‌کنید نباید از سایت های که در حوزه پوشاک فعالیت می‌کنید همکاری کنید. این کار نه تنها ارزش چندانی بر سئو سایت شما ندارد بلکه مدیران سایت های هدفتان را نیز سرگردان می‌کند.

انواع لینک بیلدینگ: لینک هایی که خودتان ایجاد می کنید

منظور ما لینک های Self-Created یا Non-Editorial است که توسط شما در سایت های دیگران ساخته می‌شود. این لینک ها می‌توانند در بخش نظرات یک وبلاگ، سایت و انجمن ها ایجاد شوند.
موتور جستجوی گوگل این نوع لینک بیلدینگ را دوست ندارد. چون اکثر مواقع همراه با سئو کلاه سیاه انجام می‌گردد. سئو کلاه سیاه هنگامی صورت می‌گیرد که فردی می‌خواهد گوگل را دور بزند. در این اثنا نویسنده مطلب تلاش می‌کنید مطلبی که شامل اطلاعات مفید و ارزشمندی نیست را به عنوان محتوای پیوسته، مرتبط و مهم به گوگل معرفی کنید.
با معرفی و به‌روزرسانی الگوریتم پنگوئن این نوع از بک لینک ها بی‌ارزش به شمار می‌رود و حتی در مواردی گوگل جرائمی برای آن ها در نظر می‌گیرد. از جای که این لینک ها توسط مدیران سایت ها برای شما ایجاد نمی‌شود. به طبع گوگل ارزش کمتری برای این لینک ها قائل است. تا مدتی پیش این نوع لینک بیلدینگ برای سئو بعضی از سایت ها نتیجه‌بخش بود اما در حال حاضر برای استفاده از این روش باید بسیار با احتیاط عمل کرد. برای مثال می‌توان از روش های زیر نام برد:

در ادامه بخوانید:  کد نوفالو چیست؟

 

 • بخش دیدگاه‌های وبلاگی که تنظیم‌نشده باشند
 • مقالات منتشرشده در سایت های خبری همراه با انکر تکست دقیق برای لینک
 • مقالات معرفی سایت یا دایرکتوری ها
 • امضا پست مهمان
 • درج لینک در سایت های تبلیغاتی
 • ابزارک های که امکان لینک بیلدینگ در آنها وجود دارد
 • لینک های موجود در تصاویر و اینفوگرافیک ها
 • لینک موجود در امضای انجمن ها و فروم ها

تکنیک ها و انواع لینک بیلدینگ که برای سایت خود اتخاذ می‌کنید باید از پایه فعالیت های لینک سازی موجودتان باشد. اما در آخر باید از روش های لینک بیلدینگ به غیر از روش لینک سازی طبیعی مدیر سایت اجتناب کنید و در مقابل بر روی روش های تمرکز کنید که ارزش و اعتبار سایت و کسب و کار شما را افرایش می‌دهند. در چنین شرایطی سایت های معتبر از وجود شما آگاه خواهند شد و برای شما به صورت طبیعی بک لینک ایجاد خواهند کرد.

باید ها و نباید های لینک سازی وب سایت

سئو و بهینه سازی سایت واژه ای است که امروزه تمامی وبمستران در دنیای اینترنت با آن آشنا هستند ، در این مقاله می خواهیم در مورد ۱۰ درصد از فعالیت های سئو صحبت کنیم ، درست حدث زده اید ، می خواهیم تاثیر لینک دهی در سئو را مورد بررسی قرار دهیم.

لینک دهی در سئو و بهینه سازی سایت

در میان فاکتور های دیگر سئو لینک دهی توسط سئو کاران تازه کار بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد ، حتی گاهی اوقات لینک دهی به عنوان یک ابزار اصلی برای سئو مورد استفاده قرار میگیرد ، این در حالی است که این سئو کاران درصد تاثیر لینک دهی را در نظر نمی گیرند ، اگر در بین فاکتور های دیگر سئو لینک دهی را بخواهیم امتیاز دهیم از ۱۰۰ لینک دهی ۱۰ امتیاز را از آن خود خواهد کرد ، این در حالی است که استفاده تنها از این فاکتور سئو  ، مطمئنا باعث حساسیت گوگل در روند سئوی وب سایت خواهد شد ، حتی این روند شاید تا پنالتی شدن سایت هم پیش رود.

لینک دهی در سئو

پس از طراحی سایت اولین و مهم ترین گام برای پیشرفت در دنیای اینترنت بحث سئو است ، در بررسی سئوی برخی از وب سایت ها این روند کاملا اثبات می شود ، در ادامه باید و نباید های لینک دهی در سایت را برای شما تشریح خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

نباید ها در لینک دهی:

***تبصره : گرفتن لینک از وب سایت ها روش های مختلفی را دارا است***
۱- گرفتن لینک از قسمت نظرات در سایت ها : به تصویر زیر نگاه کنید ، برخی از سایت ها در قسمت نظراتشان امکان گرفتن لینک را دارند ، مطمئنا دیده اید که وقتی می خواهید در سایتی نظر بگذارید امکان نوشتن ادرس سایت هم امکان پذیر است ، و پس از تایید نظر اسم شما به لینکی که قرار داده اید لینک می شود.
۲- روش دوم برای گرفتن لینک ارسال پست در انجمنها و تالار های گفتگو است ، شما با ارسال پست می توانید در داخل مطالب لینک بگیرید.
۳- تبادل لینک با سایت ها

و اما نباید ها

 • هیچوقت نباید تعداد بک لینک شما در نظرات بیشتر باشد این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که در سئو باید تعادل را همیشه در نظر داشته باشید ، گوگل به این گونه لینک ها خیلی زود شک کرده و شما را در لیست وب سایت های اسپم قرار می دهد.
 • از لینک دادن در سایت های خارجی سعی کنید دوری کنید ، ارائه الگوریتم کبوتر گوگل برای این منظور ارائه شده است ، سعی کنید از لینک های محلی بیشتر استفاده کنید تا لینک دهی در سایت های خارجی .
 • روند منطقی لینک دهی را همیشه در نظر داشته باشید ، لینک دهی نباید با سیر و شیب تند انجام پذیرد ، یعنی مثلا شما در یک هفته اول شرو کنید و بیش از ۱۰۰ لینک به سایتتان دهید ، روند باید کاملا طبیعی باشد ، اگر گوگل روند غیر منطقی لینک دهی را در سایت شما رصد کند احتمال پنالتی شدن سایت شما وجود دارد.
 • از سایت های بی ارزش لینک نگیرید ، وقتی می خواهید از سایتی لینک بگیرید حتما اعتبار آن را در نظر بگیرید. برای سنجش اعتبار رنک الکسا و رنگ گوگل سایت را بررسی کنید.
 • از دادن لینک به نقطه ، ویرگول یا علامت سوال و … به شدت بپرهیزید این نکته باعث پنالتی شدن شما خواهد شد.

توجه:
اگر اطلاعات زیادی از سئو ندارید پیشنهاد میکنم هیچگاه از ترفند لینک دهی استفاده ننمایید ، اغلب سایت هایی که پنالتی می شوند دلیلش استفاده نادرست و بیش از اندازه از لینک دهی است. پس از این شمشیر دو لبه به شدت مراقب باشید.

“بک لینک”ها، به معنی وب‌سایت هایی هستند که به وب‌سایت شما لینک میدهند، این برای بیشتر موتورهای جستجو، عامل مهمی جهت رتبه بندی می‌باشد. بنابراین ترافیک طبیعی بیشتری از طریق آن میتوان دریافت کرد.
در پی آن: به شرکت سئو خود اعتماد نکنید تا بتوانید همه چیزهایی را که آنها به شما می گویند را بررسی و بازبینی کنید.
بخاطر این که ترافیک ارتباط مستقیمی با کیفیت بک لینک های وب‌سایت شما دارد، زمانی که وب‌سایت های معتبرتر به شما لینک می دهند، شما رتبه و ترافیک بهتری را دریافت خواهید کرد.
البته شما می خواهید نگاهی به رتبه  گوگل خود داشته باشید. زمانی خزنده(crawling) وب، گوگل در شرایط خاص برای بک لینک های وب‌سایت شما، جهت فهمیدن اینکه چگونه و به چه شیوه ای صفحات شما به یکدیگر متصل می شوند ظاهر میشود و مراقب است. مطمئنا صدها عامل رتبه بندی وجود دارد. اما بک لینک ها نماینده مهمترین شاخص برای سئو هستند. در حال حاضر، بدون نیاز به بیان کردن، بدست آوردن بک لینک های با کیفیت سخت است، اما نباید اینطور باشد. در واقع راه های هوشمندانه ای  برای ساخت یا ایجاد بک لینک هایی ، برای گرفتن لینک وب‌سایت های معتبر به کسب و کارهای آنلاین شما وجود دارد. اینجا ده مورد از آنها ذکر شده اند:
1.متد ساختار لینک شکسته
من متد ساختار لینک شکسته را دوست دارم چون برای ایجاد بک لینک های یک طرفه به خوبی عمل می کند. این تکنیک شامل تماس با یک وب مستر جهت گزارش لینک های شکسته در وب‌سایت خودشان است. در همان زمان، شما وب‌سایت های دیگر را برای جایگزینی آن لینک پیشنهاد میدهید. و البته، در اینجا، شما به وب‌سایت خود اشاره می کنید. به این دلیل که شما وب مستر را با ارائه گزارش های لینک های شکسته انجام می دهید، احتمال بازگشت backlink به وب‌سایت شما زیاد است.
بنابراین، برای استفاده از متد لینک شکسته، ابتدا وب‌سایت های مربوطه را پیدا کنید که صفحات منبع و اصلی داشته باشند. با استفاده از این عبارت های جستجو در Google آنها را پیدا کنید:
کلمات کلیدی + links
کلمات کلیدی + resources
کلمات کلیدی inurl :links
به عنوان مثال، اگر من یک وب سایت پرورش فرزند داشته باشم، پرورش فرزند + لینک ها جستجو خواهم کرد. به راحتی لینک های شکسته را در آن صفحات پیدا کنید، پلاگین گوگل Chrome به نام Check My Links را دانلود و نصب کنید. با استفاده از این پلاگین، من به سرعت همه 404 لینک را از این صفحه کشف میکنم:
حالا، به آن وب مستر بازگردید: هنگامی که در ارتباط هستید، دوستانه برخورد کنید و خودتان را نیز معرفی کنید. به آن فرد بگوئید که او به برخی از منابع که دیگر در دسترس نیستند لینک میشود. همیشه محل دقیق لینک های شکسته را فراهم کنید، در این صورت آنها به راحتی می توانند پیدا شوند. برای جابجایی آن لینک ها، از جمله وب‌سایت خود، برخی گزینه ها را ارائه دهید. سعی کنید مفید باشند، نه اینکه برای دریافت بک لینک حریص باشید. معمولا، این روش کار خواهد کرد، اما مواردی نیز وجود خواهد داشت که وب مستر از ارسال لینک به شما خودداری کند.
2. بک لینک ها از طریق infographics
Infographics یکی از محبوب ترین روش ها جهت هدایت ترافیک به وب‌سایت شما و به دست آوردن بک لینک های ارزشمند است. آنها بسیار عالی هستند، زیرا درک و به اشتراک گذاری آنها آسان است.همه اطلاعات بصری را بیشتر دوست دارند، درست است؟ به همین دلیل تقاضا برای infographics به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. در نظر داشته باشید که انتشارات آنلاین با نفوذ مانند Mashable، تعدادی Infographics را در سراسر اینترنت منتشر می کنند.
در حال حاضر، infographics خود را با دقت انتخاب کنید: هر یک باید یک داستان منحصر به فرد و جالب برای مخاطبانتان داشته باشند. برای انتخاب خود، موضوعات مورد علاقه حاضر را دنبال کنید و ببینید مردم دنبال چه چیزی هستند، سپس infographics خودتان را با استفاده از داده های آماری ایجاد کنید. جهت شروع، برای محتوا تحقیق و داده ها را جمع آوری کنید. سپس شخصی را پیدا کنید که محتوایتان را بصری کند.یک تصور غلط وجود دارد که میگوید ایجاد Infographic گران است، اما این مورد همیشگی نیست. مطمئن باشید که قیمت متوسط آن بین 150 تا 300 دلار است. با فرض اینکه ممکن است 10 بک لینک را در هر infographic ذخیره کنید، شما 15 دلار برای هر لینک می پردازید. برای پنج بک لینک، قیمت هر لینک 30 دلار خواهد بود. این برای لینک های به دست آمده از طریق webmaster بسیار ارزان می باشد. و اگر infographic شما وابسته به ویروس باشد، شما حتی بیشتر برنده خواهید شد. سعی کنید برای پیدا کردن طراحان با نمونه کارهای خوب، از Dribble استفاده کنید. با به روز رسانی حساب کاربری خود به وضعیت PRO، فقط برای 20 دلار در سال، به طور مستقیم با آنها تماس بگیرید. سپس به سادگی از فیلد جستجو استفاده کنید و نوع “infographics” را تایپ کنید. پس از پیدا کردن فردی که دوست دارید، بر روی «استخدام من» کلیک کنید و پیامی با جزئیات نیازهای شما و درخواست قیمت را ارسال کنید. Fiver مکان دیگری برای پیدا کردن طراحان بزرگ است که تمایل به ایجاد infographics ارزان دارند.
بعد، یک بار که infographic آماده است، شما باید اشتراک گذاری آن را برای دیگران آسان کنید. برای انجام این کار، کد جاسازی خود را با استفاده از ژنراتور رسانه Siege ایجاد کنید.
هنگامی که همه چیز در جای خود قرار دارد و infographic  شما در وب‌سایتتان ظاهر می شود، وقت آن است که آن را توزیع و پخش کنید. تعدادی کاتالوگ های infographic  وجود دارد که شما می توانید آن را ارائه دهید. به عنوان مثال، اینجا یک لیست با بیش از 100 موقعیت برای ارسال infographic شما وجود دارد.
در آخر اما نه به عنوان موردی کم اهمیت، به افرادی که قبلا با infographic  های مشابه لینک شده بودند، یا در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده بودند، ایمیل تماس با ما ارسال کنید. و برای بازخورد infographics خودتان بپرسید، اما هرگز برای یک لینک مستقیما درخواست نکنید. اگر آنها infographic شما را دوست داشته باشند، می دانند که چه باید بکنند.
مرتبط: 17 مکان امن برای ساخت لینک جهت سئو
3.مزیت مقالات مهمان (guest articles)
وبلاگ نویسی مهمان موثرترین راه برای رسیدن به مخاطبان جدید است. با انتشار مقالات در سایر وبسایت های محبوب، محتوای خود را در مقابل خوانندگان جدید قرار خواهید داد همچنین بیشتر نمایش داده میشود و آشکار میشود. گاهی اوقات، این فقط در مورد بک لینک نیست، بلکه در مورد افزایش اعتبار آنلاین شما یا فالورهای رسانه های اجتماعی شما نیز است.
وبلاگ نویسی مهمان به شما کمک می کند تا روابط خودتان را تقویت کنید و مخاطبان خود را گسترش دهید. در صورتی که درمورد پست میهمان شک و ابهام دارید، در نظر داشته باشید که حتی گوگل همکاران مهمان را در وبلاگ Google Analytics خود میپذیرد. در اینجا یک توییت (tweet) از گوگل این را نشان میدهد:
پست مهمان در وبلاگ ما از @johnpkoenig – داستان سرایی با استفاده از داده ها @Measureful  و آنالیز گوگل: http://t.co/Wb8oZP5WQu
— Google Analytics (@googleanalytics) مارس 10, 2014
راه های متعددی برای پیدا کردن وب سایت هایی که مقالات مهمان را می پذیرند وجود دارد. در اینجا سه تا از آنها وجود دارد:
برای پیدا کردن وبلاگ هایی که مشارکت کنندگان مهمان را می پذیرند، از این عبارت های جستجوی Google استفاده کنید:
کلمات کلیدی + inurl:write-for-us
کلمات کلیدی + guest-posts
کلمات کلیدی + inurl:guest-post-guidelines
کلمات کلیدی + become a contributor
کلمات کلیدی + bloggers wanted
کلمات کلیدی + submit an article
کلمات کلیدی + want to write for
کلمات کلیدی + contribute
کلمات کلیدی + become an author
کلمات کلیدی + guest post by
کلمات کلیدی + now accepting guest posts
افرادی را پیدا کنید که پست های مهمان را به صورت منظم منتشر کنند و سعی کنید در همان وب‌سایت هایی که در گذشته داشته اید، مشارکت داشته باشید. نمونه پروفایل نویسنده Kristi Hines را در نظر بگیرید. از پروفایل Google Plus او، بر روی “About” کلیک کنید، سپس به قسمت مشارکت کنندگان بروید، جایی که می توانید لیستی از تمام وب‌سایت هایی که او مقالات خود را در آن قرار داده است را مشاهده کنید. این روند را با سایر عوامل تاثیرگذار تکرار کنید، و فرصت های بی پایان برای انتشار محتوا در وب سایت های شخص ثالث پیدا خواهید کرد.
از رسانه های اجتماعی برای پیدا کردن گزینه های دیگر نیز استفاده کنید.
در توییتر، “پست مهمان”، “مقاله مهمان” یا “نویسنده مهمان” را جستجو کنید. از Topsy برای اتومات کردن روند و تنظیم هشدارهایی که می خواهید برای کلمات کلیدی پیگیری کنید استفاده کنید. هنگام انتشار یک مقاله مهمان، همیشه مطمئن شوید که در پروفایل های رسانه های اجتماعی خود لینک شده اید. اگر کسی از پست شما لذت ببرد، به راحتی می تواند مقالات آتی مشابه شما را دنبال کند.
4.جاسوسی کردن در رقبایتان
اگر در مورد گرفتن ترافیک ارگانیک بیشتر جدی هستید، به روز بودن با استراتژی های بازاریابی آنلاین رقبا اصلیتان اجباری است. شما باید بر رقبای خود در رسانه های اجتماعی جاسوسی کنید و از تکنیک های لینک سازی و یا کسب درآمدشان، و نیز روش های بازاریابی محتوای آنها استفاده کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد:
هنگامی که رقبا محتوای جدید خود را در وب‌سایت خود منتشر می کنند، خودتان را برای هشدار آماده کنید. در خبرنامه های الکترونیکی شان شریک شوید و یا در رسانه های اجتماعی آنها را دنبال کنید. یکی دیگر از راه های هوشمند دیگر برای رسیدن به محتوای جدید، ایجاد یک هشدار Google برای کلمه کلیدی “site: yourcompetitor.com” است. برای مثال، اگر رقیب من TechCrunch باشد، می توانم هشدار Google را با استفاده از کلمه کلیدی: site: techcrunch.com تنظیم کنم.
بدانید رقبایتان چه زمانی و چه بک لینک هایی ایجاد یا کسب کرده اند.
این به شما کمک می کند که بهترین بک لینک های آنها را تکرار کنید و بهتر بفهمید که آنها از چه روش هایی برای تبلیغ وب‌سایت خود استفاده می کنند. اگر آنها از طریق وبلاگ نویسی مهمان لینک ها را دریافت می کنند، سعی کنید نویسنده یک وب‌سایت مهمان در همان وب‌سایت شوید. اگر بیشتر لینک های آنها از بررسی وبلاگ ها می آید، با آن وبلاگ نویسان تماس برقرار کنید و از آنها درخواست کنید تا ابزار شما را تست کنند. در نهایت، ممکن است آنها یک انتقاد در مورد آن بنویسند.
ابزار مورد علاقه من برای جاسوسی رقبا بک لینک هایی است به نام Monitor Backlinks .این به شما اجازه می دهد که چهار عدد از مهمترین رقبای خود را اضافه کنید. از آن به بعد، شما یک گزارش هفتگی که حاوی تمام لینک های جدید میباشد را دریافت میکنید. داخل ابزار، شما می توانید در مورد این لینک ها درک بیشتری داشته باشید همچنین می توانید آنها را با توجه به ارزششان و سایر معیارهای سئو مرتب کنید.
با استفاده از این تکنیک، من می توانم به راحتی فرصت های ایجاد لینک جدید را مشخص کنم. با Monitor Backlinks، من می توانم تمام بک لینک های وب‌سایت خودم را که کسب درآمد می کنند را پیگیری و دنبال کنم. هر بار که کمپین های ساخت لینک های من موفق می شوند، می توانم تمام بک لینک های جدیدی را که در داشبوردم دریافت کردم را ببینم.
5.ایجاد لینک های داخلی
لینک های داخلی یک عامل کلیدی برای اجرای یک وبلاگ موفق هستند. آنها link juice را قبول میکنند و شما می توانید از انکر تکست (anchor texts) خود استفاده کنید. شما می توانید با یک ساختار لینک داخلی خوب، به کاربران کمک کنید تا براحتی از طریق وب سایت خودتان و افزایش کلی تجربه کاربری به مسیر خود ادامه دهند.
ابزارهایی وجود دارند که می توانند به طور خودکار لینک های داخلی را در وبلاگ شما ایجاد کنند، مخصوصا اگر شما WordPress را اجرا می کنید، اما شما باید این را به صورت دستی انجام دهید. Matt Cutts  مایکروسافت توصیه میکند که مدیران وب‌سایت تعداد لینک های داخلی خود را برای قابل استفاده بودن و سئو در هر صفحه زیر 100 نگه دارند.
6.محتوای خود را ارتقا دهید
محتوای خوب بک لینک های شما را دریافت نمی کند مگر اینکه بدانید چگونه آن را به درستی ترویج دهید. شما باید به بیرون بروید و برای ارتقا پیدا کردن مقالات خوبتان ارسال ایمیلتان را توسعه دهید. یکی از بهترین استراتژی ها برای انجام این کار، تماس با وبلاگ نویسان یا وب‌سایت هایی است که در هر هفته یا هر ماه در حال اجرا هستند. باز هم، شما می توانید از گوگل و جستجو برای درخواست هایی مانند کلمه کلیدی + roundup استفاده کنید. مطمئن شوید که به مراتب برای دیدن نتایج فقط از هفته یا ماه گذشته، انتخاب می کنید.  سپس با مدیران وب تماس بگیرید و یک مقدمه خوب در وب‌سایت خود به آنها ارائه دهید. با ارسال پیام خود، یک لینک به یکی از بهترین ناظران یا راهنمایان ارسال کنید. اگر آنها منابع شما را مفید ببینند، ممکن است در دور بعدی هفتگی خود به شما لینک بک بدهند. این وبلاگ نویس ها به طور مداوم به دنبال محتوایی خوب و عالی هستند، بنابراین آنها قطعا می خواهند از شما بشنوند.
همچون تکنیک های دیگر، اطمینان حاصل کنید که از ارتباط خود با هر وب مستر به وسیله درخواست لینک مستقیما سوء استفاده نکنید.
7. نوشتن تصدیق نامه(testimonial)
یک روش آسان برای به دست آوردن لینک های با کیفیت، نوشتن تصدیق نامه برای وب‌سایت هایی است که از آن استفاده می کنید. شما فقط چند دقیقه صرف خواهید کرد و براحتی می توانید یک لینک از صفحه اصلی یک وب‌سایت معتبر کسب کنید. تا زمانی که شما مشتری آن محصول هستید، احتمال زیادی وجود دارد که بتوانید یک لینک در تغییر یک تصدیق نامه دریافت کنید.
لیستی از ابزارهایی که در حال حاضر استفاده می کنید را تهیه کنید و در مورد بخش تصدیق نامه خود در وب‌سایت مورد نظر بحث کنید.
8. تماس با خبرنگاران و وبلاگ نویسان مهم 
برای دریافت لینک های وب‌سایت خود، باید این کلمه را در مورد کسب و کارتان گسترش دهید. و چه راهی بهتر از ایمیل دادن به روزنامه نگاران و عاملان وموثر برای انجام این کار؟ پیدا کردن آدرس ایمیل شخصی ممکن است چالش برانگیز باشد، اما هیچ دلیلی برای تضعیف آن وجود ندارد. اینجا چگونگی پیدا کردن آدرس ایمیل هرکسی وجود دارد:
بیش از 90 درصد آدرس های ایمیل در نشریات و وب‌سایت ها از این قرار است: john@website.com یا sjohn@website.com یا smith.john@website.com.بنابراین، سعی کنید زمینه خود را به طور مستقیم به این ایمیل ها ارسال کنید. اگر فرمت های بالا کار نمی کنند، از ابزارهایی مثل Voilanorbert، Thrust.io یا Emailfinder.io استفاده کنید. فقط نام فردی را که میخواهید تماس بگیرید و وب سایتی که او برای آن کار می کند را، وارد کنید.
همچنین شما می توانید پیام خود را با استفاده از رسانه های اجتماعی، با Google Plus یا Linkedin ارسال کنید.
همچنین در نظر بگیرید که هر موضوعی باید کوتاه و هدف‌مند باشد. هیچ کس زمانی طولانی برای ایمیل های طولانی و کسل کننده از غریبه ها ندارد.
9. هدیه دهید
بله، با کمک مالی به سازمان های بدون سود می توانید بک لینک ها را کسب کنید. این روش سریع و درست است. همه چیزی که شما باید انجام دهید این است که وب‌سایت ها را پیدا کنید، که هدایا را قبول کنند و به وب‌سایت هایی که کمک کرده اند، لینک بک دهد. به سادگی میزان کمکی که میخواهید انجام دهید و URL وب‌سایت خود را بنویسید و ارسال کنید.
بعضی  این وب سایت های نیازمند در جستجوی گوگل پیدا میشوند. این ها بعضی درخواست هایی هستند که معمولا نتایج خوبی میدهند:
contributors page + donate + کلمه کلیدی
donation + contributors + کلمه کلیدی
contributors page + کلمه کلیدی
10. مصاحبه کنید
مصاحبه های آنلاین در حال حاضر بسیار گرم، عالی همچنین یک راه آسان برای به دست آوردن بک لینک ها به وب‌سایت شما هستند. هنگامی که شما در جایگاه خود به قدرت میرسید، دعوت های مصاحبه ای زیادی را دریافت خواهید کرد، اما تا آن زمان، برای شروع، ابتدا باید شما اولین قدم را مهیا سازید. به دنبال وب‌سایت هایی که مصاحبه ها را انجام می دهند، بگردید و به آنها بگوئید که مایلید در آنها شرکت کنید و چه دانشی را میتوانید به اشتراک بگذارید.
نتیجه:
کسب لینک های با کیفیت گاهی اوقات میتوانند چالش برانگیز باشند، اما شما با استفاده از منابع و روش های درست و مناسب، می توانید براحتی فرصت های ایجاد لینک را کشف کنید. در نهایت، به یاد داشته باشید که نگه داشتن لینک های شما همچون ساختار آنها بسیار مهم است. بنابراین، با استفاده از ابزارهایی مانند بک لینک های مانیتور، Ahrefs یا Majestic، گرفتن بک لینک های وب‌سایت خود را پیگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *