6 استراتژی مناسب در لینک بیلدینگ برای مبتدیان

در این مقاله توضیحاتی در مورد بک لینک ها ارائه خواهیم کرد که بک لینک ها چه هستند! و چرا ما در وب سایت مان به آنها احتیاج داریم و چگونه باید آنها را بدست بیاوریم!
در حال حاضر اگر تمایل به شروع لینک بیلدینگ دارید، مطمئناً نیاز به اطلاعات در این مورد دارید. در کار بازاریابی اینترنتی و لینک بیلدینگ اطلاعات زیادی وجود دارد که در اینجا توضیح مختصری به عنوان راهنمایی برای مبتدیان ارائه کرده ایم
.
– لینک ها چه هستند!
به طور کلی لینک ها “پیوند” بین وب سایت شما و دیگر وب سایت ها هستند. به عنوان مثال ممکن است وب سایتی را با یک هدف مشترک پیدا کنید که تمایل به ایجاد پیوند با وب سایت شما داشته باشد. با اینکه کاملاً شبیه هم نیستید اما مکمل یکدیگر هستید – اینها اصول اولیه لینک بیلدینگ می باشند.
در این صورت شما “لینک یک طرفه” یا one-way links و یا “بک لینک” گرفته اید – اجازه دهید جزئیات در این مورد را برای شما شرح دهیم زیرا لینک های یک طرفه بک لینک نیز نامیده می شوند. اما موارد منحصر به فرد در مورد لینک های یک طرفه این است که آنها لینکی برای پاسخگویی به وب سایتی که از آنها لینک دریافت کرده، به آنها برنمی گردانند. به عبارت دیگر ایجاد پیوند در لینک های یک طرفه متقابل نیست.
لینک های one-way پیغامی را به موتورهای جستجو منتقل می کنند که این وب سایت دارای مطالب بسیار جالب و مفید است که وب سایت های دیگر نیز در مورد آن به افراد اطلاع رسانی می کنند. لینک های یک طرفه برای هر صاحب وب سایتی در ایجاد بک لینک ارجحیت دارد. بنابراین تمرکز بر روی این مفهوم داشته و همراه با ما در حرکت باشید!

– چگونه می توان لینک های یک طرفه (one-way links) دریافت کرد!
یکی از راه های بدست آوردن لینک های یک طرفه هنگامی است که وب سایت دارای اطلاعات و محتوای منحصر به فرد باشد و دیگر وب سایت ها بر این باور باشند که مطالب وب سایت شما به اندازه کافی برای به اشتراک گذاری آن با ارزش می باشد – امیدوارند که مطالب واضح بوده و همه افراد آن را در�ر که قبلاً گفته بودیم، اگر به صورت دستی اقدام به ثبت مقالات در دایرکتوری ها نمایید و به نحوی به کلید ورودی دایرکتوری ها دست یافته اید – همچنین ترافیک وب سایت شما از جهت دایرکتوری ها به آن هدایت شده و در نهایت از آنها لینک دریافت خواهید کرد.
در این صورت می توانید اطمینان داشته باشید که اگر مطالب شما از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، افراد مرتباً کلیک کرده و بک لینک به شما می زنند. همچنین در نظر داشته باشید که در صورت ارسال مقالات به دایرکتوری ها، بسیاری از صاحبان وب سایت ها که در دایرکتوری به دنبال مطالب و محتوای با کیفیت می گردند، با مشاهده مقالات شما از آنها در وب سایت خود استفاده کرده و در resource box (کادر منابع) بک لینک به وب سایت شما ایجاد خواهند کرد.
بنابراین به مرور زمان به راحتی می توانید تعداد زیادی وب سایت که از مطالب مقالات شما در وب سایت � نمایند.
به خاطر داشته باشید که یک وب سایت به طور طبیعی به یک وب سایت دیگری که دارای محتوای مناسب است، برای تحکیم جایگاه وب سایت خود پیوند برقرار می کند. در اینجا چند راهکار برای توانایی دریافت و دستیابی به لینک های یک طرفه به شما ارائه می کنیم. آنها عبارتند از:
نکات مهم برای بدست آوردن بک لینک
1-وب سایت خود را به دایرکتوری های آنلاین موتورهای جستجو مانند yahoo! و Dmoz.org ثبت نمایید. هنگامی که در این وب سایت ها لینک داشته باشید، اعتبار و ارزش وب سایت شما به طور خودکار افزایش خواهد یافت.

نوشته ای دیگر :   طراحی ویلا دوبلکس با طراحی کاملا خاص و اختصاصی

2- مقالات خود را به دایرکتوری های مقاله ارسال و ثبت نمایید. دایرکتوری های مقاله زیادی وجود دارد که شما می توانید مقالات خود را به آنها ارسال نموده و آنها نیز بک لینک به وب سایت شما ارائه می کنند. همانطوخود استفاده می کنند، بک لینک دریافت نمایید. این همان قدرت بازاریابی مقاله است.

3- روش دیگری برای گرفتن لینک های یک طرفه، جستجوی اصناف خاص در دایرکتوری های جستجو و ارسال وب سایت تان به آنها می باشد.
دایرکتوری های جستجو برای صنایع خاص مانند دایرکتوری “سفر” طراحی شده است. امکان قرار گرفتن در لیست این دایرکتوری ها هم به صورت رایگان و هم پولی وجود دارد. تصمیم با شماست که میزان ارزش آن دایرکتوری را تشخیص داده و در صورت نیاز برای آن هزینه صرف نمایید.

4- کتاب های الکترونیک و گزارش های کوتاه تهیه نمایید. هنگام ایجاد کتاب الکترونیک و یا گزارشات کوتاه، روشی رایگان در اینترنت برای وب سایت شما باز خواهد شد. اگر e-book ها دارای اطلاعاتی با کیفیت بالا (به عنوان مثال: نکات و راهنما های سریع در هر موردی) باشد، مطمئناً تعداد زیادی لینک های یک طرفه در طول زمان جذب خواهید کرد. همچنین فرصت مناسبی در ارسال گزارشات کوتاه و مفید که احتمالاً به صورت ویروسی بین افراد پخش می شود، بدست آورید – بین مخاطبین، آشنایان و دوستان ارسال خواهد شد. برای رسیدن به این اهداف باید لینک آدرس وب سایت خود را در صفحات e-book و یا داخل متون گزارشات تان جاسازی نمایید.

5- از ویدئو ها استفاده نمایید. تصاویر ویدئویی راه بسیار مناسبی برای دریافت لینک های یک طرفه می باشد. یک فیلم جالب به سرعت در سراسر اینترنت پخش می شود. بسیاری از صاحبان وب سایت اغلب برای بهبود ظاهر وب سایت و اضافه شدن محتوا درآن اقدام به ایجاد تصاویر ویدئویی و جا سازی آن در وب سایت خود می کنند.

6- اگر دارای وب سایت با طراحی و محتوای مناسبی هستید، مطمئتند، نگاه خوبی ندارد. بنابراین هر چند که بک لینک ها خوب هستند اما درصورتی که پایهء آن همیشه بر اساس لینک های متقابل باشد، نتایج مورد انتظار را بدست نخواهید آورد. در واقع اگر مراقب نباشید، به رتبه بندی صفحات وب سایت شما (رنکینگ) نیز آسیب خواهد رساند.

امیدواریم که این اطلاعات کمکی برای شما کسانی باشد که شخصاً تمایل به شروع استراتژی و ایجاد لینک بیلدینگ دارید. دانستن این امر برای موفقیت آنلاین شما بسیار ضروری است. پس در آن احمال کاری نفرمایید! لینک بیلدینک در طولانی مدت و به آرامی باید انجام شود اما مطمئناً منافع آن برای وب سایت شما ایجاد خواهد شد.

نوشته ای دیگر :   بهترین سایت های تبلیغاتی رایگان

Link Building چیست ؟ موثر ترین شیوه لینک بیلدینگ

 0

Link Building چیست ؟ موثر ترین شیوه لینک بیلدینگ

مهمترین فرایندی که هر سایت در زمینه بهینه سازی و کسب رتبه های خوب در موتورهای جستجو باید برای آن تلاش کند Link Building ( بخوانید : لینک بیلدینگ ) می باشد . اصولا هر گونه فعالیتی که باعث شود یک لینک ورودی به وب سایت شما ایجاد شود را لینک بیلدینگ می گویند . این امر خیلی اوقات بدون اینکه شما در جریان باشید اتفاق می افتد مثلا وقتی شما بعد از طراحی سایت خود آن را در سایت های نیازمندی قرار می دهید عملا در این حالت لینک سازی صورت گرفته است .
هر سایتی برای شروع فرایند بهینه سازی سایت خود به طور قطع به لینک سازی و یا Link Building نیاز دارد تا هر چه در محتوا و ساختار سایت خود از نظر سئو انجام می دهید بی فایده نباشد .
به هر حال وقتی که لینک سایت شما از طریق بنری در یک سایت ورزشی یا اجتماعی و … قرار می گیرد و یا وقتی که لینک سایت شما به عنوان یک راهنمایی در یک انجمن گفتگو قرار می گیرد و یا حتی وقتی در یک سایت به عنوان سایت مورد علاقه نویسنده در آن سایت قرار بگیرد همه این موارد را می توان جزو لینک سازی تلقی نمود .
در اینترنت به هر لینکی که به سایت شما اشاره کند بک لینک یا لینک بازگشت گفته می شود .
پس برای شروع بهتر است که لینک سازی را خودتان انجام دهید تا این مفهوم کامل شود چون در حالتی که شما مطالبی ندارید یا محتوایی ندارید سایت های دیگر برای چه باید به شما لینک دهند و به شما اشاره کنند ؟
توصیه گوگل در این رابطه این است که شما لازم نیست که link building انجام دهید بلکه خدمات خود را منحصر به فرد کنید و از مطالب مفید و مورد نیاز کاربران استفاده کنید و این به این معنی است که دیگران خود به خود شما را به یکدیگر لینک می کنند و از مطالب مفید شما استفاده می کنند. از طرفی هم منابع غیر رسمی و گاها مدیر بخش اسپم گوگل این کار را نفی نکرده است .
اگر سایتی به هیچ سایت دیگری لینک نشود برای موتورهای جستجو محبوبیتی ندارد به هر حال بهینه سازی داخلی سایت مانند چرخ های یک اتومبیل هستند و لازمه حرکت یک اتومبیل چرخ های آن می باشد ، پس هرچه موتور قوی برای اتومبیل خود تهیه کرده باشید قطعا بدون چرخ قادر به حرکت نمی باشید.
در این نوشته ساخت لینک به راحتی گفته شد ولی در عمل دارای پیچیدگی هایی است که اگر به خوبی رعایت نشود باعث جریمه شدن از طرف موتورهای جستجو مخصوصا گوگل می شود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *