گران ترین ساعت های مچی و جیبی دنیا

 

ساعت یکی از محبوب ترین اکسسوریای مردانه و زنانهه، در عین حال همیشه این سؤال هست که ساعتای لوکس و گرون برندهای معتبر دنیا چه ویژگیای منحصربه فردی دارن؟ در این مقاله با ما همراه باشین تا شما رو با گران ترین ساعتای مچی و جیبی برندهای بزرگ ساعت سازی و ویژگیای شگفت انگیز اونا آشنا کنیم.

 

۱. ساعت مچی Graff Diamonds Hallucination؛ یک تکه جواهر

یکه تکه جواهر؛ این بهترین توضیح واسه ساعت مچی زنانه «Graff Diamonds Hallucination» است که با قیمت ۵۵ میلیون دلار به عنوان گرون ترین ساعت مچی دنیا شناخته می شه. این ساعت مچی اشرافی از ۱۱۰ قیراط الماس رنگی که روی بدنه ای از طلای سفید سوار شدن تشکیل شده و محصول برند لوکس طلا، جواهر و ساعت سازی انگلیسی «Graff» است.

۲. ساعت جیبی Graff Diamonds The Fascination؛ لوکس و شگفت انگیز

دومین ساعت مچی گرون دنیا هم ساعت زنانه ی الماس نشون و اشرافی از برند لوکس «Graff» است. ساعت مچی «Graff Diamonds The Fascination» از ۱۳۵ قیراط الماس سفید و یک الماس ۳۹ قیراطی که به شکل اشک تراش خورده س و نقش صفحه ساعت رو بازی می کنه ساخته شده. قیمت این ساعت شگفت انگیز و لوکس ۴۰ میلیون دلاره.

بد نیس بدونین که برند انگلیسی «گراف» به خاطر کیفیت منحصر به فرد جواهرات و ساعت هاش و استفاده از سنگای گرون و نفیس، نامی محبوب در سرتاسر دنیاست. این برند جهانی معتبر، مالک بزرگ ترین الماسای دنیاست و البته صاحب شرکت همیشه در حال سعی واسه به دست آوردن الماسای بزرگ تر به خواسته مشتریانش در سراسر دنیاست.

۳. ساعت جیبی Breguet Marie-Antoinette Grande Complication Pocket Watch؛ تاریخ اشرافیت

این ساعت با قیمت ۳۰ میلیون دلار، سومین ساعت مچی زنانه ی گرون در بین گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیاست. این ساعت جیبی اشرافی محصول شرکت ساعت سازی سوئیسی لوکس «Breguet» است که به نام ملکه ی فرانسه، ماری آنتوانت که از مشتریان پر و پاقرص این برند اشرافی بود ساخته شد.

کار ساخت این ساعت در سال ۱۷۸۲ به وسیله آبراهام لوئیس بریژیت شروع شد و ۴ سال بعد از مرگ اون در سال ۱۸۲۷ به وسیله پسرش به پایان رسید. ماری آنتوانت هیچوقت این ساعت رو ندین، چون که ۳۴ سال بعد از قتل اون، کار ساخت ساعت تموم شد. این ساعت در آخرای ده ۱۹۰۰ دزدیده شده بود که در سال ۲۰۰۷ پیدا شد. در سال ۲۰۱۴ قیمت این ساعت کمه کم ۳۰ میلیون دلار حدس زده شد و درحال حاضر در موزه ی «L.A.Mayer» نگهداری می شه.

۴. ساعت مچی Chopard ۲۱۰Karat؛ یک شاهکار هنری رؤیایی

نام برند سوئیسی گرون «شوپارد» به خاطر جواهرات و ساعتای رنگارنگ و شادش در تموم دنیا مشهوره. برندی که صاحبانش بر این باورند که واسه تولید و ساخت مجموعه ای نفیس فقط باید از بهترین و با کیفیت ترین مواد و المانا استفاده کرد. اما گران ترین ساعت مچی دنیا یک شاهکار هنری رؤیایی و گران قیمته.

«Chopard۲۱۰Karat» محصول لوکس این برند مشهور با ۲۱۰ الماس رنگی تزیین شده که به «الماسای خوشحال» مشهورند، طوری که در نگاه اول بیشتر مثل به دستبندی رنگارنگ و خوشحال زنانهه تا ساعت مچی! و البته صفحه ساعت، زیر انبوهی از الماسای رنگی و چشم نواز خیلی به چشم نمیاد.

بخاطر این شاید بهتر باشه که به این ساعت مچی به چشم دستبندی جواهرنشان نگاه کرد تا ساعتی واسه نشون دادن زمان. قیمت این ساعت مچی لوکس ۲۶ میلیون دلاره که اونو تبدیل به ساعتی منحصر به فرد در مجموعه گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیا کرده.

۵. ساعت جیبی Patek Philippe Super Complication؛ سنتی و اشرافی

یک ساعت جیبی شکیل با همون ظاهر سنتی ساعتای جیبی قدیمی و با قیمت عجیب وغریب یازده میلیون دلار. این ساعت طلای جیبی ۱۷ قیراطی در سال ۱۹۳۳ به وسیله شرکت مشهور ساعت سوئیسی «پتک فیلیپه» واسه یک بانکدار پولدار به نام «هنری گیوز» ساخته شد و طراحی و ساخت اون پنج سال به طول رسید.

پول-نام-تصویر

بد نیس بدونین که شرکت سوئیسی «پتک فیلیپه»، که در سال ۱۸۵۲ در ژنو سوئیس تأسیس شد، یکی از مهم ترین شرکتای ساعت سازی جهان و تولیدکننده ی ساعتای مچی و جیبی لوکس و اشرافیه.

این شرکت به دلیل ساخت ساعتای مچی بسیار گرون، اشرافی و پیچیده واسه افراد سرشناسی چون «پاپ پیوس نهم»، «ملکه ویکتوریا» و «همسرش پرنس آلبرت» لقب «امپراطور ساعت مچی دنیا» رو از اون خود کرده. شرکت «پتک فیلیپه» به خاطر طراحی و ساخت ساعتای اشرافی که تموم قطعات موتور و بدنه ی اونا تولید همین شرکته، برند محبوب مشهورترین کلکسیونرهای ساعت دنیاست. ساعت جیبی «Patek Philippe Super Complication» به دلیل کارکرد خاصی که واسه هر ساعت از شبونه روز داره، در نوع خود پیچیده ترین ساعت جهان از نظر عملکرده.

ساعت جیبی «Patek Philippe Super Complication» گران ترین ساعت در مجموعه گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیاست که تا به حال در مزایده به فروش رسیده. بد نیس بدونین که شرکت «پتک فیلیپه» واسه طراحی این ساعتای لوکس و پیچیده آزادی عمل بسیاری به طراحان خود می ده و شاید به همین دلیله که این شرکت برخلاف شهرتش در تولید ساعتای مچی و جیبی، هرساله ۴۵ هزار ساعت بی مثل و منحصر به فرد رو طراحی و تولید می کنه. رنگ موردعلاقه ی طراحان ساعت مچی و جیبی «پتک فیلیپه» سفید، زرد و طلاییه.

۶. ساعت مچی زنانه Jacob & Co. Billionaire Watch؛ ساعت میلیاردرها

شاید اگه بدونین که فقط یک نمونه از این ساعت مچی زنانه ساخته شده، قیمت ۱۸ میلیون دلاری اون توجیه منطقی پیدا کنه. البته دلیل قیمت سرسام آور این ساعت اشرافی ۲۳۹ قطعه الماس درخشانیه که در سر تا سر ساعت کار شدن.

شرکت«Jacob & Co» در ساعت مچی «Billionaire» که درحقیقت دستبندی پر از الماسای درشته، از موتور اختصاصی خودش یعنی «Caliber JCAM۰۹» استفاده کرده. یک موتور مکانیکی کوکی با ظاهر اسکلتون (قلب باز) است که در رده ساعتای توربیون قرار میگیره و تشکیل شده از ۱۶۷ قطعهه.

قاب ساعت هم که این موتور اتوماتیک توربیون رو در خود جای داده، از طلای سفید ۱۸ عیار ساخته شده و عقربهای بیان کننده دقیقه و ساعت هم با وجود آبکاری آبی رنگ از خوانایی بسیار خوب و قابل قبولی برخوردارن. گرچه که موتور این ساعت مچی الماس نشون از معماری و ظاهر جذابی برخورداره، اما واقعا الماسای درخشانی که صفحه ساعت رو محاصره کردن دلیل اصلی قیمت سرسام آور این ساعت ۱۸ میلیون دلاری هستن که به ساعت میلیادرها مشهوره.

۷. ساعت مچی زنانه .۱۵۱۸ in Stainless Steel Patek Philippe Ref؛ یک ساعت استیل خاص

هفتمین ساعت مچی از مجموعه گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیا، ۱۱ میلیون دلار قیمت داره. این ساعت مچی زنانه ی خاص، محصول شرکت ساعت سازی سوئیسی «پتک فیلیپه» است و به دلیل تعداد محدود (۴ عدد) و پوشش منحصر به فردی که داره، توجه خیلی از افراد علاقه مند به ساعتای لوکس رو به خود جلب کرده. شرکت «پتک فیلیپه» به تولید ساعتای مچی زنانه ی طلایی و رزگلد مشهوره؛ اما این ساعت خاص به خاطر داشتن پوشش استیل، از بقیه اجناس این برند متمایزه.

۸. ساعت مچی Hublot Big Bang؛ کامل الماس

یک ساعت مچی خاص مردانه که واسه ساخت تموم اجزای داخلی و بیرونی اون (حتی صفحه و عقربها) از الماس استفاده شده. با اینکه تعداد مشخصی الماس رو میشه روی یک ساعت مچی جای داد اما شرکت سوئیسی مشهور «Hublot» در کل از ۱۲۸۰ الماس واسه ساخت این ساعت استفاده کرده که وزن هر کدوم از الماسا کمه کم ۳ قیراطه.

طراحان ساعت «Big Bang»، واسه پیدا کردن الماسای مورد نظرشون، یک سال زمان صرف کردن. اگه این سؤال ذهن تون رو مشغول کرده که کی حاضره تا واسه ساعتی کامل الماس ۵ میلیون دلار بده؟ باید بگیم که بیانسه خواننده ی مشهور، واسه تولد ۴۳ سالگی همسرش جی زی، این ساعت رو بهش هدیه داد.

۹. ساعت مچی LOUIS MOINET METEORIS؛ مسافری از ماه

یک ساعت مچی مردانه ی ۴/۶ دلاری بی مثل از شرکت سوئیسی «Vacheron Constantin» است که از ۷۴۰ قطعه ی دست ساز، بندی از جنس پوست کروکودیل و بدنه ای از طلای سفید و از همه مهم تر سنگی آسمونی و کم پیدا که از کره ی ماه آورده شده، تشکیل شده.

این ساعت مچی مردانه ی شکیل از مجموعه گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیا، که تنها ۴ عدد از اون در دنیا موجوده، مجهز به سیستم روز شمار همیشگیه و واسه همین با همراه داشتن اون حساب تموم لحظات در دستان شماس.

۱۰. ساعت مچی۲۶۶۷ Breguet Antique Number؛ عروسک جیب شما

ساعتی شیک و با این وجود سنتی از برند اصیل «Breguet» که به قول کارشناسان مد، مثل یک «عروسک» در جیب شماس. این ساعت جیبی که ۴/۵ میلیون دلار قیمت داره دارای دو موتوره.

۱۱. ساعت مچی Daytona Ref. ۶۲۶۳ Oyster Albino

این ساعت گران ترین ساعت مچی از برند محبوب «Rollex» است که در سال ۲۰۱۴ با قیمت ۴ میلیون دلار در یک حراجی به فروش رسید و اینطوری در لیست گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیا قرار گرفت. نام این ساعت مچی مردانه که قابی از فولاد ضدزنگ داره «Oyster Albino» به معنای صدف زال یا همون صدف سفیدرنگه که به نظر می رسه به خاطر داشتن عقربهای کوچیک سفیدرنگ کرونوگرافش اینطور نام گذاری شده. فقط ۴ عدد از این ساعت بی مثل در دنیا هست.

۱۲. ساعت مچی Patek Philippe Platinum World Time؛ خودکار و هوشمند

یک ساعت مچی گرون دیگر از شرکت سوئیسی «پتک فیلیپه» که در سال ۲۰۰۲ به قیمت ۴ میلیون دلار در مزایده ای به فروش رسید.

در اول فقط یک عدد از این ساعت مچی ساخته شده بود که در همون زمان لقب گرون ترین ساعت مچی جهان رو در مجموعه گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیا به خود اختصاص داد. یکی از تواناییای این ساعت مچی لوکس اینه که در هر نقطه از جهان، به شکل خودکار کوک می شه و اینطوری شما در هر کجای جهان که باشین می تونین زمان دقیق اون منطقه رو فهمیده باشین.

ساعت مچی «Patek Philippe Platinum World Time» بعدا در ۴ مدل طلایی، سفید، رز گلد و پلاتینیوم واسه خریداران خاص طراحی و عرضه شد.

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت و خاص بودن ساعتای برند «پتک فیلیپه» استفاده از موتورهای سیلیکونیه که در مقابل تغییرات آب و هوایی و محیطی مقاوم هستن و همین امر باعث می شه که کارکرد این ساعتای مچی در بدترین شرایط جوی هم ثابت بمونه و کوچیک ترین خللی در کارکرد اونا وارد نشه.

جدا از اینکه این، استفاده از فلزات گرانبها و باکیفیت که باعث درخشش و زیبایی فوق العاده این ساعتای لوکس می شن، نام این برند رو بر سر زبونا انداخته. «پتک فیلیپه» از تک و توک برندهای معتبریه که اصلا در اجزای بدنه و موتور ساعت هاش از پلاستیک استفاده نمی کنه. الماس، طلا و برلیان ازجمله آلیاژها و مواد اصلی ساعتای برند «پتک فیلیپه» هستن.

۱۳. ساعت مچی Aeternitas Mega۴؛ ساعت ابدی

یک ساعت مچی پیچیده و پرطمطراق که از ۱۴۸۳ قطعه و ۳۶ موتور تشکیل شده و محصول برند سوئیسی «Franck Muller» است. تقویم دائمی عجیب و غریب این ساعت که هر هزار سال بروزرسانی می شه این نوید رو به شما می ده که تحت هر شرایطی قراره این ساعت مچی ۲.۷ میلیون دلاری ساعتی ابدی واسه شما باشه.

بد نیس بدونین که برند «Franck Muller» تولیدکننده ی ساعتای مچی خاص در تعداد محدود واسه مشتریان خصوصی و معمولا سرشناسی مثل «خوزه مورینیو»، «التون جون»، «دمی مور» و «فیفتی سنت» است.

۱۴. ساعت مچی Grand Complication؛ یک سوئیسی به سبک آلمانی

گران ترین ساعت برند سوئیسی «Lange & Söhne» یک ساعت مچی ۲/۵ میلیون دلاری به نام «Grand Complication» است که در سال ۲۰۱۳ به بازار اومد. این ساعت دارای امکاناتی مثل تقویمی دائمی با بیان کننده موقعیت کره ی ماه، کرونوگراف (زمان سنج) با شمارنده ی صدم ثانیه و عقربه ی فلایینگ (واسه صفر کردن فوری و شمارش دوباره ثانیه شمار) و زنگ اعلام ساعت و دقیقهه.

در کل، موتور پیچیده ی این ساعت از ۸۷۶ جزء جور واجور تشکیل شده. جعبه ی بزرگ طلا با قطر ۵۰ میلی متر و ضخامت ۲۰ میلی متر از مشخصات این ساعت لوکسه که اونو در فهرست گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیا تبدیل به یک ساعت منحصر به فرد کرده.

بد نیس بدونین که ساعتای این برند مشهور سوئیسی برخلاف ساعتای سوئیسی که بیشتر روکش برنجی دارن، معمولا به سبک آلمانی و با نقره ی آلمانی ساخته می شن.

۱۵. ساعت مچی The Grandmaster Chime؛ نوای استاد بزرگ

شاید دو و نیم میلیون دلار واسه خرید ساعت مچی رقم عجیب وغریب و غیر معقولی به نظر برسه، اما این نسخه محدود شرکت «Patek Philipe» که به «نوای استاد بزرگ» مشهوره، شک نداشته باشین پیچیده ترین ساعت مچیه که تا به حال ساخته شده و در فهرست گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیا قرار گرفته.

این ساعت مچی عجیب وغریب در سال ۲۰۱۴ و به مناسبت صد و هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس شرکت «پتک فیلیپه» ساخته شد و ساعتی هوشمند، پیچیده و مجهز به تکرارکننده ی دقیقه، تقویم همیشگی لحظه ای و نمایشگر ۴ رقمی ساله.

«نوای استاد بزرگ» اولین ساعت دو صفحه ای و دو روی مچیه. به این معنی که میشه اونو از هر دو طرف به دست کرد، به نحوی که یک صفحه ساعت و صفحه دیگر تقویم رو نشون می ده. «بدنه ی گردان» ساعت، چرخاندن روان اونو روی مچ دست ممکن می سازه.

طلای سرخ ۱۸ عیار و قفل ۱۶.۱ میلی متری اون همه با دست حکاکی شدن. بند این ساعت دست دوز و ساخته شده از پوست تمساحه که با ظرافت عالی طراحی و دوخته شده. در کل تنها هفت عدد از ساعت «نوای استاد بزرگ» تولید میشه و شرکت «پتک فیلیپه» یک نسخه از اونو در موزه ی این شرکت در ژنو نگه داره که امکان نمایش اون واسه عموم هست.

با این همه، واسه افرادی که قصد دارن یکی از شش ساعت باقی مونده رو بخرن، داشتن ۲/۵ ملیون دلار در بانک شرط لازمه، اما تنها داشتن این مبلغ کافی نیس، آنطور که طراحان این ساعت میگن، خریداران خوش شانس «The Grandmaster Chime» باید با رئیس این شرکت ساعت سازی یعنی «تیری استرن» هم مصاحبه ای داشته باشن تا آقای رئیس از میزان علاقه، آگاهی و احساس اونا به این ساعت منحصر به فرد مطمئن شه.

۱۶. ساعت مچی Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie؛ یک بیگ بن کوچیک

این ساعت مچی از برند لوکس سوئیسی «Jaeger lecoultre»، ازجمله پیچیده ترین ساعتای مچی جهانه که با ۲۶ نوع سیستم پیچیده و ۱۳۰۰ قطعه از جنس طلای سفید ۱۸ عیار مجهز شده. نکته جالب اینه که این ساعت ۲/۵ میلیون دلاری یکی از طولانی ترین ملودیا رو واسه صدای زنگ ساعت داره؛ صدای ناقوس کلیسای «وست مینیستر».

۱۷. Antimagnetique Ref. ۴۱۱۳

این ساعت مچی مجهز به کرونوگراف (زمان سنج) و شمارشگر صدم ثانیهه و قاب فولاد ضدزنگ ۴۴ میلی متری اون طراحی بیش ازحد بزرگی داره. این ساعت مچی از برند لوکس رولکس در سال ۱۹۴۲ در مجموعه ای ۱۲ عددی ساخته شد و در یک حراجی در ژنو به قیمت ۲/۴ میلیون دلار فروخته شد.

۱۸. ساعت مچی RM ۵۶-۰۲ Sapphire

این ساعت مچی شکیل، تولید شرکت سوئیسی «Richard Mille» است و ویژگی جدا اون، طراحی دقیق و ریزه کاری قاب و موتور فوق العاده پیچیده ی اینه که هر دو با کریستال یاقوت کبود خالصی ساخته شدن و در قاب شیشه ای به شکل آویزون دیده می شن. قیمت این ساعت لوکس ۱/۵ میلیون دلار و یکی از محبوب ترین ساعتا در فهرست گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیاست.

۱۹. ساعت مچی Vacheron Constatin Tour de I’lle؛ ترکیبی از یاقوت کبود و طلا

این ساعت مچی پیشرفته محصول شرکت ساعت سازی لوکس سوئیسی «Vacheron Constatin» که در سال ۲۰۰۵ میلادی به مناسبت سالگرد دویست و پنجاه سالگی تأسیس این شرکت ساخته و وارد بازار شد. این ساعت مچی لوکس و گرا ن قیمت که درحال حاضر یک و نیم میلیون دلار قیمت داره از ۱۸ قیراط طلا و یک یاقوت کبود ضدانعکاس روی صفحه ساعت، تشکیل شده. عقربهای ساعت از جنس تیتانیوم هستن و این ساعت ضدخش تا عمق سه متری آب کار می کنه. از این ساعت مچی فقط ۱۰ عدد ساخته شده و گفته می شه که طراحی و تولید هر یک از این ده ساعت به ۴۰ روز کاری متناوب زمان احتیاج داره. بد نیس بدونین که افراد مشهوری ازجمله «ناپلئون بناپارت»، «پاپ پیوس یازدهم»، «ادوارد هشتم» و «هری ترومن» یکی از رؤسای جمهور آمریکا از مشتریان پر و پاقرص این برند معتبر سوئیسی به حساب بین. برند مشهور ساعت سازی «واچرون کنستانتین» اولین برند ساخت ساعت مچی در جهانه که اقدام به تولید ساعتایی با تاریخ و تقویم و صفحه طرح دار کرد. جالبه بدونین که در سال ۲۰۱۶ و با هم با دویست و شصتمین سالگرد تأسیس برند «واچرون کنستانتین»، این شرکت خبر طراحی پیچیده ترین ساعت مچی مکانیکی و سفارشی جهان رو به خبرگزاریا داد. قراره که این ساعت مچی منحصر به فرد در بازه ی زمانی ۸ ساله و به وسیله سه طراح ساخته شه. قیمت دقیق این ساعت مچی هنوز افشا نشده، اما رقمی ما بین ۸ تا ۲۰ میلیون دلار واسه اون حدس زده شده که در این صورت لقب گران ترین ساعت مچی جهان رو از اون خود می کنن.

۲۰. ساعت مچی Patek Philippe Sky Moon Tourbillon؛ پیچیده ترین ساعت مچی دنیا

یک شاهکار دیگر از شرکت سوئیسی «پتک فیلیپه» که لقب پیچیده ترین ساعت مچی دنیا رو از اون خود کرده. یک طرف این ساعت مچی دو رو «آسمان شب» است که با دقیق ترین و ظریف ترین جزئیات طراحی شده و طرف دیگر اون جدا از اینکه ساعت و تاریخ ، تصویر اشکال جور واجور کره ی ماه رو نشون می ده.

قیمت این ساعت مچی فوق العاده به عنوان شاهکاری در هنر مدرن طراحی ۱/۳ میلیون دلاره.

۲۱. ساعت مچی Chopard Super Ice Cube؛ شاهکاری از حمایت کننده مالی جشنواره کن

زیباترین ساعت مچی زنانه ی جهان به انتخاب کارشناسان مد و زیبایی، ساعتی لوکس از شرکت سوئیسی «Chopard» است که از ۶۰ قیراط الماس برش خورده به شکل مکعب ساخته شده.

این ساعت لوکس ضد آب و ضد خش ۱/۱ میلیون دلار قیمت داره و یکی از محبوب ترین ساعتا در مجموعه گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیاست. برند معتبر ساعت سازی «چوپارد» یا «شوپارد» که در سال ۱۸۶۰ به وسیله «لوییس شوپارد» افتتاح شد، از همون اول بیشترین تمرکز خود رو بر تولید ساعتای لوکس جیبی و مچی متمرکز ساخت.

«شوپارد» از سال ۱۹۹۹ حمایت کننده مالی جشنواره ی جهانی فیلم کنه.

۲۲. ساعت مچی Hublot Black Caviar Bang؛ خاویار سیاه

یک ساعت مچی مردانه منحصر به فرد که از ۵۰۱ قطعه الماس تراش خورده ی سیاه از برند بوگاتی و طلای سفید ۱۸ عیار ساخته شده و به «خاویار سیاه» مشهوره. «Hublot Black Caviar Bang» در سال ۲۰۰۹ به بازار اومد و از همون اول مورد توجه خیلی از افراد مشهور قرار گرفت. این ساعت مچی مردانه که محصول شرکت سوئیسی مشهور «Hublot» است، یک میلیون دلار قیمت داره.

۲۳. ساعت جیبی Breguet Pocket Watch ۱۹۷۰ BA/۱۲؛ ساعتی دست ساز

اگه جزء اون دسته از افرادی هستین که به ساعتای سنتی علاقه مندن، این ساعت جیبی ساخته شده از طلای ۱۸ عیار دست ساز که محصول سال ۱۹۷۲ از برند مشهور سوئیسی «Breguet» است، با شکل و صورتی سنتی و منحصر به فرد و قیمتی حدود ۷۳۴ هزار دلار واسه شما ساخته شده.

تموم اجزای داخلی و بیرونی این ساعت جیبی لوکس به شکل استادانه ای با دست ساخته شدن. این برند لوکس سوئیسی که افراد مشهوری چون «ملکه ماری آنتوانت» و «لویی شانزدهم» از همون اول از مشتریان پر و پا قرص اون حساب می شدن، در سال ۱۷۷۵ در شهر ژنو تأسیس شد و اولین ساعت مچی محصول خود رو در سال ۱۸۱۰ به بازار فرستاد و در سال ۱۹۷۶ عضوی از شرکت ساعت سازی مشهور «سواچ» شد.

بریژیت به خاطر ساعتای لبه سکه ای، ساعتای زنانه با صفحات بسیار ظریف کارشده با جواهراتی مثل الماس و ساعتای عقربه آبی که به ساعتای «عقربه بریژیتی» معروف هستن، سال هاست که برندی صاحب سبک در صنعت ساعت سازی دنیاست.

جدا از اینکه ساعتای جیبی و مچی که معمولا در فهرست گران ترین ساعتای مچی و جیبی دنیا قرار می گیرن، بقیه اجناس دیگر این برند لوکس و گرون مثل خودنویس و خودکار، جوهر خودنویس، طلا و جواهرو دکمه سردست هم معروفیت زیادی در سرتاسر جهان دارن.