گران ترین کشورهای جهان واسه زندگی

 

 

شرکت «MoveHub» واسه آزمایش و تعیین فهرست گران ترین کشورهای دنیا واسه زندگی، عوامل زیادی رو در نظر گرفته، مثل هزینه خرید مواد غذایی، هزینه حمل ونقل عمومی، صورت حسابا و قبضا، رستورانا و هزینه کرایه ی مکانی واسه زندگی. این عوامل در یک فهرست جمع آوری شدن. شهر نیویورک به عنوان ملاک واسه این آزمایش تعیین شده.

واسه شهر نیویورک در این فهرست امتیاز ۱۰۰ در نظر گرفته شده و کشورهای دنیا طبق این ملاک، امتیازبندی شدن. پس، کشوری که امتیاز بالای ۱۰۰ دریافت کرده از نیویورک گران تره و کشوری که امتیازی کمتر داره، ارزون تره. مثلا، انگلستان امتیاز ۵۱٫۳ رو دریافت کرده و در فهرست گران ترین کشورهای دنیا واسه زندگی، در رده بیست ونهم قرار داره. درادامه، فهرست گران ترین کشورهای دنیا رو واسه زندگی مشاهده می کنین.

۲۰. غنا

غنا با امتیاز ۵۳٫۸۹ یکی از موفق ترین کشورهای آفریقاییه. این موفقیت و پیشرفت، در هزینه زندگی در این کشور درخشش پیدا کرده. طبق آمار «MoveHub» ، هزینه زندگی در غنا از بقیه کشورهای آفریقایی بیشتره.

۱۹. ایتالیا

ایتالیا در این آزمایش، نمره ۵۳٫۹۸ رو دریافت کرده. اینطوری، هزینه زندگی در ایتالیا از دو کشور بزرگ منطقه یورو یعنی آلمان و فرانسه بیشتره.

۱۸. کویت

امتیاز کویت در این فهرست ۵۷٫۳۱ه. ارز کویت یعنی دینار کویت، یکی از ارزشمندترین ارزهای دنیاه؛ هر دینار کویت ۲٫۶۳ یورو ارزش داره.

۱۷. ژاپن

اقتصاد ژاپن ممکنه در سالای گذشته دچار رکود شده باشه، ولی هنوز یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیاه و این قدرت اقتصادی رو به روشنی می تونین در هزینه های زندگی در این کشور مشاهده کنین. ژاپن در این فهرست، امتیاز ۵۷٫۶۲ داره.

۱۶. نیوزیلند

نیوزیلند کشوریه که بخش خیلی از محصلات لازم خود رو وارد می کنه. این کشور ازاین رو، یکی از گران ترین کشورهای دنیا واسه زندگیه و در این فهرست، امتیاز ۵۸٫۲۶ رو به دست آورده.

۱۵. آمریکا

با وجود اینکه نیویورک به عنوان ملاک این آزمایش انتخاب شده، کشور آمریکا در کل، نسبت به نیویورک ارزون تره. زندگی در شهرهای بزرگ آمریکا مثل نیویورک و لس آنجلس ممکنه، گران باشه؛ ولی در نواحی روستایی و شهرهای کوچیک تر، هزینه ها بسیار پایین تره. امتیاز آمریکا در این فهرست، ۵۸٫۵۹ه.

۱۴. ایرلند

اززمانی که همه پرسی برکسیت یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به نتیجه رسید، خواستها واسه دریافت پاسپورت از طرف بریتانیاییایی که قصد خروج از انگلستان داشتن، زیاد شد. ایرلند با امتیاز ۵۹٫۵۶ در فهرست گران ترین کشورهای دنیا واسه زندگی قرار گرفته.

۱۳. دانمارک

امتیاز دانمارک در این فهرست ۶۰٫۰۱ه. دانمارک یکی از بدهکارترین کشورهای اروپایی در سطح شخصیه و طبق آمار Eurostat، بدهی خانوادگی در این کشور ۲۶۵ درصد درآمده. اگه هزینه های زندگی در این کشور رو در نظر بگیرین، تعجبی نداره که دانمارک به این جایگاه دست پیدا کرده.

۱۲. استرالیا

استرالیا درست مثل نزدیک ترین همسایه ی خود یعنی نیوزیلند، یکی از بزرگترین کشورهای واردکنندهه که خیلی از مواد و اجناس مصرفی خود رو وارد می کنه. البته این کشور صادرات بزرگی چون سنگ آهن داره. احتیاج به واردات، باعث افزایش قابل توجه هزینه های زندگی در استرالیا شده. امتیاز این کشور در این فهرست ۶۲٫۳۹ه.

۱۱. جزیرها ویرجین آمریکا

این کشور جزیره ای قشنگ و چشم نواز، جای ایده آلی واسه زندگی به نظر می رسه، ولی هزینه زندگی در اون بسیار بالاه و حتی از خود آمریکا، گران تره. هزینه های زندگی در جزیرها جور واجور این منطقه خودگردان، متفاوته. طبق آمار سایت مهاجرت Expatistan، زندگی در جزیره «سنت توماس» بسیار گران تر از زندگی در جزیره همسایه ی اون یعنی «سنت کرویکس» است. امتیاز این کشور در این فهرست ۶۲٫۵۶ه.

۱۰. لوکزامبورگ

لوکزامبورگ همیشه در چند جایگاه ساده فهرست ثروتمندترین کشورهای دنیا قرار داره. در مورد ی هزینه های زندگی هم، این کشور جزو گران ترین کشورهای دنیاه. در این فهرست، امتیاز ۶۴٫۱۸ واسه لوکزامبورگ در نظر گرفته شده.

۹. قطر

امتیاز کشور قطر در این فهرست ۶۸٫۰۶ه. این کشور، کارگران ماهری از بقیه کشورهای دنیا رو دراختیار گرفته و حقوقای بسیار رقابتی و بالایی به اونا می ده. ولی بخش خیلی از این حقوق، صرف هزینه های بالای زندگی در قطر می شه.

۸. امارات متحده ی عربی

امارات متحده ی عربی به عنوان کشوری واسه ثروتمندان و افراد مشهور شناخته می شه. شهرهای امارات متحده ی عربی مثلا دوبی و ابوظبی، جزو گران ترین شهرهای دنیا هستن. امتیاز امارات متحده ی عربی در فهرست گران ترین کشورهای دنیا ۶۸٫۳۹ه.

۷. باهاما

باهاما با امتیاز ۷۳٫۶۳، ایالتی کارائیبیه که مثل خیلی از کشورهای جزیره ای دنیا، با مشکلات واردات زیاد دست به گریبانه. واردات این کشور، از میزان صادرات اون پیشی میگیره و همین مسئله باعث شده که هزینه زندگی در باهاما بسیار بالا باشه.

۶. نروژ

همه کشورهای منطقه اسکاندیناوی، گران هستن و نروژ هم از این قانون مستثنی نیس. نروژ با امتیاز ۷۴٫۴۷ جزو گران ترین کشورهای دنیا واسه زندگیه. به نقل از Numbeo، در نروژ، هزینه کرایه ی یک واحد آپارتمان یک خوابه به طور میانگین ماهی ۹۲۵ یوروه.

۵. سنگاپور

سنگاپور با امتیاز ۷۶٫۵۷، در این فهرست جایگاه پنجم رو به دست آورده.

۴. ایسلند

ایسلند کشوریه که از بقیه کشورهای اروپایی جدا افتاده و زمینای حاصلخیز بسیار کمی داره. واسه همین این کشور مجبوره که بیشتر مواد غذایی مصرفی خود رو وارد کنه که همین مسئله باعث افزایش هزینه های زندگی در این کشور شده. امتیاز ایسلند در این فهرست ۸۰٫۴۷ه.

۳. هنگ کنگ

هنگ کنگ یکی از گران ترین کشورهای دنیاه و با امتیاز ۸۱٫۹۳ در جایگاه سوم این فهرست قرار داره. در این کشور شلوغ و فشرده، آپارتمانا بسیار کوچیک و بسیار گران هستن.

۲. سوئیس

سوئیس به خاطر زیرساختای عالی و بی مشکل، بهداشت و سلامت عمومی و محیط زیست پاک، همیشه در فهرست بهترین کشورهای دنیا واسه زندگی قرار داره. البته همه این خدمات عالی، هزینه دارن؛ واسه همین سوئیس گران ترین کشور اروپایی واسه زندگیه. سوئیس با امتیاز ۹۰٫۶۸ در جایگاه دوم گران ترین کشورهای دنیا واسه زندگی قرار داره.

۱. برمودا

برمودا، بهشت مالیاتی یا گریزگاه مالیاتی در اقیانوس اطلسه. این کشور با امتیاز ۱۲۶٫۳۴ تونسته عنوان گران ترین کشور دنیا واسه زندگی رو به دست آورد. پایتخت این کشور یعنی همیلتون، گران ترین شهر جداگونه روی زمینه.