معرفی بهترین اپلیکیشن های سلامتی و تناسب اندام “

 

بیشتر ما زمان زیادی رو با تلفن خود می گذرونیم. اگه اسکرول کردن روی گوشی یک ورزش المپیکی بود تا حالا حتما یک مدال برده بودیم! اگه فکر می کنین گشت زدن در فضای مجازی یا بازی کردن و چت کردن، تنها کاریه که با گوشی موبایل تون می تونین بکنین، در اشتباه هستین. باور کنین گوشی موبایل تون می تونه به شما کمک کنه زندگی خوشحال تر و سالم تری داشته باشین، فقط باید بدونین کدوم اپلیکیشن رو دانلود کنین. قبل اینکه خود رو گرفتار شلوغی بازار اپلیکیشنا بکنین، بهتره به فهرستی که ما براتون تهیه کردیم نگاهی بندازین.

 

تناسب اندام

۱. اپلیکیشن Couch to 5K

اگه می خواید دویدن رو شروع کنین، اما نمی دونین باید از کجا و چه جوری بهش بدین، این اپلیکیشن پاسخگوی نیاز شماس. یک برنامه ورزشی ۸ هفته ای به شکل رایگان دراختیار شما قرار میگیره تا با سه روز تمرین در هفته، خود رو واسه مسابقات ماراتُن آماده کنین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۲. اپلیکیشن Blogilates

شما در این اپلیکیشن به تموم ویدئوهای ورزشی Cassey Ho که مربی مشهوریه دست پیدا می کنین. همین طور یک انجمن آنلاین و تقویم تمرینی ماهانه هم دراختیار شما هستش.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۳. اپلیکیشن Zombies, Run

وقتی قرار باشه در هر مرحله از دویدن یک مأموریت رو به پایان برسونین، این کار جالب تر میشه. مأموریت شما جمع آوری تعدادی شکلای مختلف و محافظت از آدما در قبال زامبی هاس. دلیل عالی هست که این اپلیکیشن به مدت دو هفته به بهترین اپلیکیشن تناسب اندام در آیتونز تبدیل شده بود.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۴. اپلیکیشن Fitnet

این اپلیکیشن واسه افرادیه که وقت رفتن به باشگاه رو ندارن. در این اپلیکیشن، برنامه های تمرینی ۵-۷ دقیقه ای رو مشاهده می کنین که نیازمند صرف زمان زیادی هم نیستن. همین طور می تونین به کمک این اپلیکیشن سلفیای خیلی خوبی هم بگیرین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۵. اپلیکیشن Sworkit

در این اپلیکیشن شکلای مختلف ورزشا مثل حرکات قدرتی، یوگا، تمرینای هوازی و کششی رو از ۵ دقیقه تا یک ساعت پیدا می کنین. اگه پرداخت درون برنامه ای بکنین می تونین تمرینات شخصی سازی شده ای دریافت کنین که با تکرار و تمرکز روی قسمتای مشخصی از بدن انجام بدین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۶. اپلیکیشن Motion Traxx

گوش کردن به موسیقی می تونه لذت بیشتری به برنامه ورزشی شما بده، اما تنظیم یک فهرست آهنگ خوب کار مشکلیه. این اپلیکیشن اینجا به کار شما میاد. این سرویس برنامه های بهترین مربیان رو با موسیقی ترکیب کرده تا بتونین در هر فاز تمرین خود به بهترین موسیقی گوش بدین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۷. اپلیکیشن StrongLifts 5×۵

دیگر احتیاجی به حمل کاغذ و مداد در باشگاه ندارین. این اپلیکیشن، تمرینات، تعداد تکرارها و زمانای استراحت بین سِتا رو ثبت می کنه. پس می تونین فقط روی انجام درست تمرینات تمرکز کنین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۸. اپلیکیشن Strava Running and Cycling

اگه دوچرخه سوار یا دونده ی ماهری هستین، به وسیله ای نیاز دارین که آخرین رکوردهای شما رو ثبت کنه؛ هیچ اپلیکیشنی به اندازه این اپلیکیشن اینجور امکاناتی نداره. این سرویس فاصله طی شده، سرعت، ارتفاع، کالری سوزانده شده، ضربان و قدرت قلب رو ثبت می کنه. در آخر هم تموم این اطلاعات رو درون یک نمودار گرافیکی قشنگ ثبت می کنه و به شما نشون می ده.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۹. اپلیکیشن Spotify Running

شاید اپلیکیشن خود اسپاتیفای رو روی گوشی خود داشته باشین. اما این سرویس، سرعت شما رو سبک و سنگین میکنه و آهنگ و قدرت صدا رو با توجه بهش تنظیم می کنه.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۱۰. اپلیکیشن Yonder

این اپلیکیشن درست مثل سرویس (Yelp) می مونه. بااین فرق که در اون هزاران راه مختلف واسه دویدن، دوچرخه سواری و اسکی پیدا می کنین که ده ها نفر اونو بازبینی کردن.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۱۱. اپلیکیشن Daily Yoga

با این سرویس هیچوقت از یوگا خسته نخواهید شد. نمایش بیشتر از ۵۰ کلاس که به شکل اچ دی فیلم ورداری شدن، دراختیار شما قرار داره که هر جلسه روی یک موضوع خاص تمرکز داره: افزایش انعطاف پذیری بدن یا افزایش قدرت قسمت میانی بدن. یه سری از ۵۰۰ حرکت یوگا دراختیار شما قرار داره.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۱۲. اپلیکیشن Yoga Wake Up

چه راه بهتری واسه شروع صبح به غیر از انجام یک جلسه کوتاه یوگا؟ این سرویس، جلسات ۱۰ دقیقه ای یوگا رو واسه زمان بیدار شدن از خواب پیشنهاد می ده. هر جلسه متفاوته. بعضی جلسات روی مدیتیشن تمرکز داره و یه سریای دیگه دارای اهداف خاصی هستن. یوگا با کمک این سرویس خیلی آسون تر شده.

لینک دانلود آی اون اس

۱۳. اپلیکیشن Nike+ Training Club

این اپلیکیشن تموم چیزایی که از یک سرویس عالی توقع دارین ارائه می کنه؛ برنامه های ورزشی طراحی شده به وسیله مربیان درجه ۱، برنامه های ورزشی با توانایی شخص سازی، توانایی به اشتراک گذاری واسه مقایسه خود با بقیه و یک رابط کاربری عالی.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۱۴. اپلیکیشن Endomondo

تمرینات کاردیو می تونه به سرعت خسته کننده و تکراری شه. واسه همین این برنامه عالی و کارآمده. شما باید هدف خود از دویدن، پیاده روی یا دوچرخه سواری رو وارد کنین؛ مربی مجازیِ اپلیکیشن تضمین می کنه که شما در راه درست قرار داشته باشین. خیلی خوبه که با خودتون رقابت کنین، اما چه بهتر که بتونین خودتون رو با بقیه مقایسه کنین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۱۵. اپلیکیشن Freeletics

به دنبال برنامه های ورزشی برپایه وزن بدن هستین؟ این سرویس بیشتر از ۹۰۰ حرکت ۱۰ تا نیم ساعت ای داره. فرقی نمی کنه که در آشپزخانه، مترو یا دفتر کار باشین، درهرصورت میتونین از این سرویس استفاده کنین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

غذا و تغذیه

۱۶. اپلیکیشن Fooducate

این سرویس، خرید کردن از مغازها رو جالب تر می کنه. اپلیکیشن رو باز کنین و بارکد مواد غذایی رو اسکن کنین؛ به سرعت متوجه میشید که این ماده غذایی چقدر سالمه! این سرویس، خواب، ایجاد وخو و سطح گرسنگی شما رو هم پیگیری می کنه. با بررسی این داده ها به شما پیشنهادایی طبق اهداف سلامتی و تناسب اندام تون می ده.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۱۷. اپلیکیشن ShopWell

سرویسای زیادی در بخش شمارش کالری هست، اما این سرویس بهتر عمل کرده. همه چیز در این سرویس تنظیم می شه. شما باید اطلاعات وزن، قد، سن و آلرژیایی که دارین، وارد کنین. بعد هر ماده غذایی طبق سالم بودن اونا واسه شما، امتیازگذاری می شه. هرچقدر به عدد ۱۰۰ نزدیک باشه، بهتر و مفیدتره. این سرویس خدماتی حتی اجناس مثل و سالم تر رو هم به شما پیشنهاد می کنه.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۱۸. اپلیکیشن SideChef

! شما آماده هستین تا دستورات جدید غذایی رو امتحان و اجرا کنین، اما توجه به دستورات غذایی، درحالی که دستاتون به مواد غذایی آغشته هستن، کار سختی هستش. اینجاست که این سرویس با کمک فرامین صوتی به کمک شما میاد. اگه سرعت دستورات صوتی خیلی زیاده، می تونین اونو روی تکرار بذارین؛ بدون اینکه نیاز باشه تلفن خود رو کثیف کنین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۱۹. اپلیکیشن mySugr

بیشتر افراد نمی دونن که دیروز ناهار چه غذایی خورده ان، اما افراد گرفتار به دیابت باید به مواد غذایی ای که می خورن توجه کنن، چراکه می تونه روی سطح قند خون اونا اثر بزاره. سخته که همه اینا رو به حافظه سپرد یا روی کاغذ ثبت کرد. این اپلیکیشن اینجور کاری رو واسه ما آسون کرده. این سرویس مشخص می کنه که از مصرف چه خوراکیایی پرهیز کنین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۲۰. اپلیکیشن Thrive Market

خرید مواد غذایی سالم هیچ وقت به این آسونی و ارزانی نبوده. این سرویس درواقع بازار مواد غذایی طبیعی و ارگانیکه. با پرداخت حق عضویت هرساله می تونین به پیشنهادهای شگفت انگیز خیلی خوبی دسترسی پیدا کنین. این سرویس، خرید کردن روزانه رو آسون می کنه و مواد غذایی رو هر وقت که سفارش بدین به دست شما میرسونه.

لینک دانلود آی اون اس

۲۱. اپلیکیشن Rise

همه ما هزاران بار به خود قول دادیم که فقط مواد غذایی سالم مصرف کنیم؛ این سرویس هم به شما کمک می کنه تا سر قول خود بمونین. این سرویس شما رو به متخصص تغذیه وصل می کنه؛ شمام هر روز باید تصویر مواد غذاییِ مصرفی تون رو واسه کارشناس بفرستید. بنابه هدف مخصوص تون (کاهش وزن، افزایش قدرت و…) متخصص به شما کمک می کنه.

لینک دانلود آی اون اس

۲۲. اپلیکیشن MyFitnessPal

این سرویس محبوب ترین اپلیکیشن در مورد تناسب اندام و سلامتی در دنیاست. دیتابیس این اپلیکیشن شامل بیشتر از ۶ میلیون ماده غذاییه که کار دنبال کردن رژیم رو آسون تر می کنه. مهم نیس هدف شما چربی سوزی یا عضله سازیه؛ این سرویس به کمک شما میاد.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۲۳. اپلیکیشن Lifesum

به مواد پُر از شکر و فست فود علاقه دارین؟ به نظر می رسه به تغییر کلی در سبک زندگی خود نیاز دارین تا بتونین یک رژیم غذایی سالم داشته باشین. اما این سرویس، تغییراتی کوچیک و مرحله به مرحله ایجاد می کنه. شما هدفی مثل کاهش یا افزایش وزن رو انتخاب می کنین؛ این سرویس به شما یادآوری می کنه تا مثلا آبِ بیشتری بخورین، رژیم غذایی بهتری بگیرین و… . این اپلیکیشن با نموداری ساده، مراحل پیشرفت رو به شما نشون می ده.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۲۴. اپلیکیشن DietBet

این سرویس از شما می خواد تا پول خود رو روی کاهش وزن تون شرط بندی کنین. کاربران رقابت خود رو انتخاب می کنن؛ مثلا شرط می بندند که در ۴ هفته نزدیک به ۴ یا ۱۰ درصد وزن خود رو کم کنن. داور سرویس این مراحل رو نظارت می کنه و جایزه بین نفراتِ پیروز در گروه تون تقسیم می شه.

پول-نام-تصویر

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۲۵. اپلیکیشن Noom Coach

رژیم گرفتن می تونه پیچیده باشه. وقت بررسی کردن مغذیا رو واسه رژیم غذایی ندارین؟ وقت اون رسیده که این اپلیکیشن رو دانلود کنین. برخلاف بقیه سرویسای کالری شمار این اپلیکیشن از سیستم راهنمای رنگی استفاده می کنه (سبز به معنای خوب، قرمز به معنای بد). شما می تونین به رقابتایی که بقیه کاربران مطرح می کنن ملحق شید تا واسه رسیدن به اهداف سلامتی خود انگیزه پیدا کنین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

مغز و ذهن

۲۶. اپلیکیشن Deep Sleep With Andrew Johnson

سردرگم هستین و نمی تونین خیلی راحت بخوابید؟ شاید صدای یک مجری خوش صدا بتونه در مدیتیشن راهنمای شما باشه و کمک کنه تا بهتر استراحت کنین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۲۷. اپلیکیشن Meditation Studio

راهنماهای بسیاری واسه دریافت مدیتیشن هست، اما به جای اینکه فقط تمرینات کلی رو درمورد کسب آرامش (ریلکس کردن) دریافت کنین، از مدیتیشنای ارائه شده در این سرویس که طبق نیازای شماس (درمان استرس و اضطراب و داشتن احساس خوشحالی) بهره مند شید.

آرامش

لینک دانلود آی اون اس

۲۸. اپلیکیشن Talkspace

اگه نمی تونین از پسِ هزینه های جلسات مشاوره با روان شناس بربیایید، این اپلیکیشن، کار رو واسه شما آسون کرده. شما با استفاده از این اپلیکیشن می تونین با هزینه پایین، با یک متخصص درارتباط باشین. اونا خدماتی واسه افراد متأهل دارن. همه این کارا رو می تونین وقتی توی خونه نشسته اید، بکنین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۲۹. اپلیکیشن Happify

این سرویس مثل یک باشگاه بدن سازی واسه بهبود و حفظ سلامتی عاطفی شماس. پس از ورود به اپلیکیشن، شما به قسمتی هدایت میشید که طبق نیازای شماس. هر قطعه رو یک متخصص با آخرین روشای عملی روز طراحی کرده و شامل فعالیتای روزانه مثل بازیا و مدیتیشنای ذهنی و آزمایشای گوناگونه.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۳۰. اپلیکیشن Relationup

لحظاتی هست که همه نیازمند شنیدن نصیحت درمورد رابطه خودمون هستیم. بیشتر رو به یک دوست می کنیم، اما بعضی وقتا باید کار بزرگ تری بکنیم. این سرویس همون کار بزرگ تره. این اپلیکیشن به شما اجازه می ده تا به یکی از بهترین مشاوران پیام بدین که هزینه اونم کمتر از مراجعه به یک روان شناسه. مشاوران در تموم بیست و چاری دردسترس هستن و می تونن درمورد هر مشکلی مثل طلاق تا مشکلات خانوادگی به شما کمک کنن. مکالمه اول شما رایگانه و می تونین با پرداخت ۱۲ دلار واسه ۱۵ دقیقه بهش ادامه بدین.

لینک دانلود آی اون اس

۳۱. اپلیکیشن Cups7

بعضی وقتا فقط می خواید حرف بزنین؛ این سرویس به شما اجازه می ده تا ساعت ۳ بعد از نیمه شب بدون بیدار کردن دوستان تون این نیازتون رو رفع کنین. این سرویس، شما رو به افرادی که به شکل حرفه ای کارشون گوش دادن به بقیهه، وصل می کنه. حالا می تونین با کسی صحبت کنین که احساسات شما رو قضاوت نمی کنه و می تونه هم صحبت خوبی باشه.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

سلامتی کلی

۳۲. اپلیکیشن HealthTap

دفعه بعد که درباره مسائل مربوط به پزشکی نگرانی داشتین، از گوگل استفاده نکنین. این سرویس واسه این کار طراحی شده. این اپلیکیشن، سؤالات شما رو به یه سری از دکترا می فرستد و بعد از چند ساعت، یک نفر جواب گوی شما هستش. در این سرویس، شما کتابخونه ای در مورد مریضیا در اختیار دارین. پس خیلی راحت می تونین نشونه های مریضی رو تشخیص بدین و دنبال درمان بگردید. با پرداخت حق عضویت می تونین به شکل نامحدود با دکترا چت ویدئویی داشته باشین.

لینک دانلود اندروید و آی اون اس

۳۳. اپلیکیشن Start

اگه افسردگی دارین، ماه ها طول می کشه تا بتونین درمان مناسبی واسه افسردگی خود پیدا کنین که واسه شما نتیجه بخش باشه. در این اپلیکیشن، تستای افسردگی و برنامه هایی به خاطر نظارت بر رشد و درمان تون پیدا می کنین. به اطلاعات مفید واسه درمان مشکلات خود که افراد متخصص اونو ارائه کردن، دسترسی پیدا می کنین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *