مراکز خرید بانکوک؛ ۷ جای دیدنی واسه عاشقان مد و غذا 

 

همیشه شهر بانکوک جزء پرطرفدارترین شهرها واسه گشت و گذار ایرانیان بوده. بانکوک دارای بیشترین تعداد توریست در مقایسه با دیگر شهرهای جهانه و رکورد دار بلندترین نام کامل یک جای در دنیا در کتاب گینسه. در این بین شاید بیشتر توریستا با مراکز خرید بانکوک آشنا نباشن. با ما همراه باشین تا ۷ تا از بهترین مراکز خرید بانکوک رو واسه عاشقان مد و فشن و فودکورتای لوکس به شما معرفی کنیم.

 

۱. مرکز خرید سیام دیسکاوری (Siam Discovery)

با دیدن مرکز خرید سیام دیسکاوری حتما متعجب میشید. این مرکز خرید که در سال ۱۹۷۳ افتتاح شده، پس از بازسازهای گسترده ، در ۲۸ می ۲۰۱۶ بازگشایی شد. بعضیا ادعا می کنن که این مرکز خرید، بزرگ ترین مغازه تخصصی اجناس مربوط به سبک زندگی در تایلنده و رو راست بگم، شاید این ادعا درست باشه.

سیام دیسکاوری یکی از منحصربه فردترین مراکز خریدیه که هر فرد در عمر خود می تونه ببینه. مثلا، اینجا می تونین هواپیمای بدون سرنشین بخرین. تابه حال کدوم مرکز خرید رو دیده اید که در اون هواپیمای بدون سرنشین بفروشن؟

اینجا می تونین مغازه های بسیار منحصربه فرد دیگری رو هم ببینین، مثلا یک مغازه اسباب بازی که در اون شخصیتای جنگ ستارگان در اندازه های طبیعی به فروش می رسه و فروشنده ای که درآمد حاصل از فروش جنسای خود رو وقف نجات فیلای سراسر جهان کرده.

شخصیت

طبقه ی کاملی هم به جنسای عالی دکوراسیون اختصاص پیدا کرده؛ کالاهایی مثل صندلیایی که اونقدر باشکوه و قشنگ هستن که دل تون می خواد از خرید چیزای دیگر صرف نظر کنین و فقط یک کامیون از اونا رو بخرین.

۲. مغازه ترمینال ۲۱

رُم، پاریس و توکیو فقط تعدادی از شهرهایی هستن که پس از ورود به مرکز خرید ترمینال ۲۱ از اونا بازدید می کنین؛

چون هر طبقه از این مرکز خرید به یکی از شهرهای جهان اختصاص پیدا کرده. در یک طبقه خود رو در سان فرانسیسکو پیدا می کنین و در طبقه ی دیگر دوباره به آسیا برمی گردید. این ویژگی باعث می شه که تجربه خرید شما بسیار منحصربه فردتر شه.

مرکز خرید ترمینال ۲۱ واسه راحتی و دسترسی بهتر، درست بیرون ایستگاه قطار هوایی BTS (مخفف سیستم حمل ونقل عمومی بانکوک) آسوک (Asok) قرارگرفتهه. بدون شک ترمینال ۲۱ یکی از بهترین مراکز خرید بانکوکه و در اون می تونین هر چیزی رو که هنگام خرید نیاز دارین، پیدا کنین.

در طبقه ی همکف که به رم اختصاص یافته می تونین برندهای طراحانی مثل Levi’s، Guess و Sequel رو پیدا کنین. اگه چند طبقه بالاتر برید، لباسای مد روز بیشتری رو واسه فروش پیدا می کنین.

در این مرکز خرید رستورانای ۵ ستاره ای هست که واسه صرف یک وعده غذا در اونا باید مبلغ خیلی زیادی پرداخت کنین. البته در کنار این رستورانای گرون، فودکورتایی هم هست که در اونا میشه یک وعده غذای کامل رو به قیمتی کمتر از ۳۵ بات (حدود یک دلار) خرید.

سالن ورزشی محبوبی با دیوارهایی سرتاسر شیشه ای هم در طبقه ی بالا هست که به جاده ی سوخومیت مشرفه. اگه یک طبقه ی دیگر بالا برید، وارد سالن سینمای بزرگی میشید که فیلمای تایلندی و غربی نمایش می ده.

۳. مرکز خرید سیام پاراگون (Siam Paragon)

در مرکز خرید سیام پاراگون حس می کنین فرد مشهور و خاصی هستین. پس از عبور از درب شیشه ای بزرگ در قسمت ورودی مرکز خرید، باغی از درختچها و گلای مصنوعی رو می ببینن.

یکی از اولین مغازهایی که مشاهده می کنین، نمایشگاه مازراتیه که نوع جنسای فروخته شده در مرکز خرید سیام پاراگون رو نشون می ده. با گشت و گذار در تموم قسمتای مرکز خرید، می تونین تموم اجناس گرون و لوکس ارائه شده رو مشاهده کنین.

در زیرزمین، فودکورت قرار داره و یک طبقه هم به آکواریوم اختصاص داره. در مرکز خرید سیام پاراگون تقریبا هر یک هفته درمیان نمایشگاهایی هم برگزار می شه. مثلا در یک هفته نمایشگاه ساعت و در هفته بعدی نمایشگاه اجناس آرایشی یا دوربین برگزار می شه.

۴. مرکز خرید سیام سنتر (Siam Center)

مرکز خرید سیام سنتر بهشت عاشقان مد و فشنه. در سیام سنتر به اندازه ای مغازه و بوتیک هست که نمی دونین از کجا شروع کنین. می تونین در فودکورت عالی سیام سنتر، فود فکتوری (Food Factory)، غذا بخورین و خودتون رو واسه خریدی شگفت انگیز آماده کنین.

در این فودکورت، هرچیزی از اسموتی گرفته تا غذاهای هندی و سوپ رشته فرنگی عرضه می شه و بوهای اونقدر باحالی به مشام می رسه که دوست دارین اونجا بایستید تا فقط در اون بوهای فوق العاده نفس بکشین.

دلیل منحصربه فرد بودن مرکز خرید سیام سنتر، ترکیب واقعی سبک غربی با تایلندیه. اولین چیزی که پس از قدم گذاشتن به نزدیک ترین ورودی مرکز خرید سیام سنتر می ببینن، مغازه فوراِوِر ۲۱ه. البته هرچه بیشتر وارد مرکز خرید میشید، مغازها و طراحیا ناشناخته تر می شن.

۵. مرکز خرید MBK

مرکز خرید MBK شباهت زیادی به بازارهای شبونه مشهور بانکوک داره و تنها فرق اون، سرپوشیده بودن و برخورداری از سیستم تهویه ی هوای مطبوعه. ظاهر اینجا طوریه که گویی مالکان تموم مغازه های بازارهای شهر به این مرکز خرید سرپوشیده مهاجرت کردن.

طرز قرارگرفتن مغازها و مغازها درکنار همدیگه تقریبا مثل چیزیه که در بازار آخر هفته چاتوچاک (Chatuchak) می تونین ببینین، البته بدون اون جمعیت و گرما.

اگه از بازارهای شیک و لوکسی مثل مرکز خرید سه بخشی سیام به مرکز خرید MBK برید، احساس خوبی نخواهید داشت، ولی بهتره اینجا رو هم امتحان کنین و از این مرکز خرید هم دیدن کنین.

این مرکز خرید ارزون تر از همسایگان گرون خوده و مطمئنا در اون طیف خیلی از جنسا و خدمات ارائه می شه. مرکز خرید MBK امتیازای خاص خود رو داره. مثلا همه چیز اینجا ارزون تره و خبری از برندهای مختلف نیس.

ضمنا در مرکز خرید MBK فقط پوشاک فروخته نمی شه؛ در زیرزمین اون یا مینی پلازا می تونین سوغاتیای بسیار خوبی پیدا کنین.

۶. مجتمع کینگ پاور (King Power Complex)

پس از حدود ۵ دقیقه پیاده روی از بنای یادبود پیروزی ایستگاه قطار هوایی BTS، مجتمع کینگ پاورِ شیک و لوکس قراردارد. فضای داخلی سفیدرنگ پس از ورود به مرکز خرید به شما خوشامد می گه. در وسط ورودی آسانسوری شیشه ای قرارگرفتهه. د

ر اینجا لازمه کارت ثبت خرید (shopping registration card) تهیه کنین، چون باید واسه هر یک از خریدهایتان در مرکز خرید، این کارت رو ارائه کنین. اگه فقط قصد خرید از برندهای لوکس رو دارین، به مجتمع کینگ پاور بیایید. برندهای معروف عینک آفتابی مثل Oakley و Ray Bands و آخرین مدلای Coach Burberry ، Lacoste و برندهای زیاد دیگری رو میشه اینجا پیدا کرد.

استفاده از کارتای ثبت خرید، موسیقی زیبایی که تموم مدت پخش می شه و توریستایی که به کینگ پاور بین، همه این مرکز خرید رو به فضایی شیک و لوکس تبدیل کردن. اگه قصد خرید از مجتمع کینگ پاور رو دارین، خودتون رو واسه پرداخت مبالغ خیلی بالایی آماده کنین.

۷. سنچری مال (Century Mall)

با کمی پیاده روی از کینگ پاور به سنتری مال می رسین. این مرکز خرید، نسخه کوچیک و آرامی از مرکز خرید MBKه که در اون سالن سینمایی هم هست. در طبقه ی B فودکورتی قرار داره که در اون بیشتر رستورانایی رو می ببینن که دسر و خوراکیای شیرین مثل دونات، پنکیک و کرپ میفروشن. شعبه ای از رستورانای زنجیره ای دیری کویین (Dairy Queen) هم در سنتری مال هست. اگه به دنبال خرید اجناس آرایشی و زیبایی هستین، به طبقه ی دوم برید. در طبقه ی دوم اجناس آرایشی و مراقبت پوست زیادی پیدا می کنین.