مراقبت از پوست در پاییز با ۱۰ پیشنهاد ای که لازمه رعایت کنین 

 

پاییز نارنجی قشنگ از راه رسیده و کم کم حال وهوای تابستون به کلی پنهون می شه. حالا باید لباسای پاییزی رو از کمدها بیرون بیارین و با لباسای سبک و نازک تابستونی خداحافظی کنین. چیزی که در هر فصل بسیار مهمه، مراقبت از پوسته. مراقبت از پوست، فصل نمی شناسه و لازمه در هر فصلی نکاتی رو رعایت کنین تا پوستی سالم و قشنگ داشته باشین. اما واسه اینکه نحوه ی مراقبت از پوست در پاییز رو یاد بگیرین، واسه شما ۱۰ مورد کاربردی و مفید آماده داریم. با ما همراه باشین تا با یادگیری و رعایت این نکات پوست قشنگ و سرحالی داشته باشین.

۱. تجدیدنظر درباره پاک کنندهای پوست

معمولا ژِلا و پاک کنندهایی که در تابستون استفاده می شن، اسانس، رایحه ی میوه و … دارن. اما یادتون باشه که این پاک کنندها در فصل پاییز و در روبرو شدن با باد سرد پاییزی ممکنه پوست تون رو خشک کنن. پس باید از ژل پاک کننده ای استفاده کنین که بدون صابون باشه و کار آبرسانی به پوست رو هم بکنه.

انتخاب کرم بدن به جای ژلا در زمستون و پاییز بسیار مناسبه و باعث مراقبت بهتر از پوست تون می شه. می تونین از حموم شیر استفاده کنین. البته منظور از حموم شیر پر کردن وان حموم با شیر به سبک شاهزادگان رؤیایی نیس؛ حموم شیر با درست کردن ترکیبی از شیر و بقیه مواد، و شست وشوی بدن با اون ممکن می شه. کِرِم حموم هم گزینه مناسب دیگری واسه شستن پوست در پاییز و زمستانه. بهتره رایحهای متناسب با پاییز رو در کالاهایی که استفاده می کنین، دید کنین. مثلا بوی کدو حلوایی و بلغور جو دوسر با این فصل قشنگ هم خوانی دارن.

۲. استفاده از لایه بردار روغنی

لایه بردارهای روغنی بهترین انتخاب واسه فصول پاییز و زمستون هستن و باعث می شن آبرسانی به پوست صورت بگیره. وقتی صحبت از لایه بردارهای روغنی می شه، انتخابای نامحدودی پیش رو دارین. می تونین از لایه بردارهای روغنی با مقدار شناور روغن روی سطح اونا یا از لایه بردارهایی که بافت و ترکیب یک دست تری دارن، استفاده کنین. لایه بردارها شکلای مختلف و اقسام مختلفی دارن و بنا به هزینه ای که می خواید بدین، دست شما در انتخاب بازه.

۳. مرطوب سازی روزانه پوست

از اهمیت آبرسانی به پوست هرچه بگیم کم گفتیم. اگه می خواید از پوست تون در برابر خشکی و شرایط نامساعد محافظت کنین باید روزانه اونو آبرسانی کنین. بهترین زمان استفاده از لوسیونا، دقیقا وقتیه که از حموم خارج میشید و خود رو خشک می کنین. با این کار رطوبتی رو که جذب پوست تون شده، حفظ می کنین. مرطوب کنندهای متنوعی در بازار وجود دارن که بنا به سلیقه و هزینه ای که بهش اختصاص دادین می تونین انتخابای متنوعی داشته باشین.

۴. جدا سازی و بررسی پوست

با تغییر فصل، پوست شمام تغییر حالت پیدا می کنه. با اومدن پاییز، دوستانی که پوست چرب دارن، احساس می کنن که پوست شون عادی تر شده و دوستانی که پوست شون عادی و معمولیه، کمی خشکی احساس می کنن.

پس لازمه با تغییر فصلا، پوست خود رو معاینه و بررسی کنین. باید متوجه باشین که پوست تون چه تغییری کرده و با توجه بهش مراقبتای لازم رو در نظر بگیرین. اگه خودتون به تنهایی موفق به درک تغییرات پوستی تون نمی شین بهتره از یک متخصص یا افراد آگاه کمک بگیرین.

۵. برنامه ریزی روزانه واسه مراقبت از پوست

برنامه-ریزی

شاید واسه شمام پیش اومده که هنگام استفاده از لایه بردارهای مختلف، ماسکای صورت و بقیه روشای مراقبتی پوست، یادتون میره که آخرین بار کِی اونا رو مصرف کردین. پس لازمه واسه مراقبتای پوستی، برنامه ریزی مناسب و دقیقی داشته باشین.

برنامه دقیقی طراحی کنین و بدونین که مثلا یکشنبها باید از کدوم ماسک استفاده کنین و برنامه مراقبت از پوست تون سه شنبها به چه ترتیبه. واسه استفاده از لایه بردار، ماسک و … روزهایی رو در نظر بگیرین که واسه تون مناسب تر هستن. مطمئن باشین با این کار بهتر می تونین از پوست تون محافظت کنین و اثر مثبت اونو هم سریع تر مشاهده می کنین.

۶. اهمیت و توجه به کرم ضدآفتاب

بعضی از دوستان فکر می کنن که مصرف ضدآفتاب محدود به تابستون و کنار ساحل آفتاب گرفتنه. اگه شمام این طور فکر می کنین باید بدونین که سخت در اشتباهید. مصرف ضدآفتاب همیشه و همه جا لازم و لازمه.

باید از مرطوب کننده ای با SPF کمه کم ۱۵ استفاده کنین و در طول روز هروقت که لازم شد، اونو تجدید کنین. کرمای ضدآفتاب با SPF بالا و توانایی محافظت از پوست در برابر اشعه ی ماوراء بنفش، بسیار مناسب هستن.

۷. مراقبت از پاها

دوست عزیزی که در حال خوندن این مقاله هستی، خواهش می کنم با صدای بلند این جمله رو تکرار کن: «در این پاییز و زمستون، من از مراقبت پاهایم غافل نخوام شد». بسیار عالی! در این چند ماه پیشِ رو از سال، پاهای بینوای شما اسیر چکمه ، بوت و … است، اگه خوب هوای اونا رو نداشته باشین بازگشت اونا به صندلا در تابستون آینده، بازگشت پیروزمندانه ای نمیشه. با استفاده از لایه بردارها و بقیه مراقبتای لازم پاهای خود رو در وضعیت سلامت قرار بدین. در حموم از لایه بردارهای مناسب کمک بگیرین و پاهایی سالم و قشنگ داشته باشین.

۸. استفاده از کرم ضدترک و خشکی پوست

هوای سرد و خشک باعث پوست پوست شدن دستا می شه. معمولا کرمای عادی نمی تونن خوب مشکل خشکی و تَرَک پوست رو رفع کنن. بهتره از روغنا و کرمای مخصوص استفاده کنین تا از پوست تون بهتر محافظت کنین.

به کمک روغنا و کرمای مخصوص از پوستها و ترکای بد خلاص میشید و با چندبار استفاده از اونا در هفته خوب از پوست تون مراقبت می کنین.

۹. انتخاب رنگ مناسب واسه لاک ناخن

پاییز وقت مناسبیه تا ببینین که جای کدوم رنگ در مجموعه لاکای ناخن تون خالیه. وقتی پاییز می رسه باید کم کم با رنگای ملایمی مثل صورتی و … خداحافظی کنین و عوضش سراغ رنگای تیره تر و گرم تری مثل شکلاتی تیره، قرمز بورگاندی و … برید. رنگایی که نه به تیرگی رنگ مشکی هستن و نه اون قدر ملایم و خنک که مناسب تابستانه.

۱۰. اهمیت کرم واسه محافظت از پوست دست

دستا بیشتر از هر قسمت دیگری از بدن با آب در تماس هستن و واسه مراقبت از اونا باید فکری اساسی کرد. پس همیشه کرم مناسب دست در کیف خود یا کنار سینک ظرف شویی در اختیار داشته باشین و بعد از هربار خیس شدن و خشک کردن دست هاتون از اون استفاده کنین.

در انتخاب کرم، دست شما بازه. شکلای مختلف و اقسام کرما در بازار موجود هستن. بعضی افراد از کرمای عطری و بودار خوش شون میاد و یه سریای دیگه کرمای ساده و بدون بو رو ترجیح میدن. در هر حال هر سلیقه ای که دارین، حتما باید از کرم واسه مراقبت از دست هاتون استفاده کنین.

منبع : liveabout.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *