مشهورترین مراکز خرید مالزی که تجربه ای جذاب رو واسه تون رقم می زنه – قسمت 2

زدن واسه خرید پوشاک، کفش، عطر، جواهر، لوازم صوتی و تصویری و اشیای عتیقه و تاریخی هستین بازارهای شبونه، روزانه و بازارهایی رو که بعضی وقتا آخر هفته ها در سرتاسر مالزی برپا می شن، از دست ندین. در این بازارهای محلی پُرجاذبه می تونین خریدی مقرون به صرفه و در عین حال باکیفیت داشته باشین و لذیذترین و تازه ترین غذاهای محلی و میوه های بومی منطقه رو هم بین خرید بخورین.

۱. بازار جالان ایمبی (Jalan Imbi)

اگه قصد خوردن یک صبحانه ی خوشمزه با قیمت مناسب در کوالالامپور رو دارین، بهتره سری به این بازار در منطقه بوکیت بینتانگ کوالالامپور بزنین. جدا از اینکه میل کردن صبحانهای محلی با قیمت مناسب، خرید شکلای مختلف ادویهای محلی، میوه و بقیه اجناس محلی رو به شما پیشنهاد می کنیم.

۲. بازار محله چینیای کوالالامپور

از صنایع دستی گرفته تا معتبرترین برندهای پوشاک و رستورانای باکیفیت، همه در یکی از مشهورترین محلهای چینیا در خیابون پتالینگ شهر کوالالامپور گرد هم اومدند.

۳. چهارشنبه بازار تامان کونات کوالالامپور

محبوب ترین بازار هفتگی در بین گردشگران خارجی بازار «تامان کونات» شهر کوالالامپوره که روزهای چهارشنبه در سرتاسر بازار تامان کونات در حال قدم زدن و خرید دیده می شن.

۴. یکشنبه بازار کامپونگ بارو (Kampung Baru)

یکشنبه بازار کامپونگ بارو که بیشتر کاسبانش افراد محلی هستن، مکانی واسه فروش پوشاک، صنایع دستی و جواهراته. در کنار خرید این وسایل می تونین شکلای مختلف غذاهای خوشمزه مالایی رو که جلوی چشماتون طبخ می شن هم بخورین.

۵. بازار شبونه خیابون جونکر

یکی از مشهورترین بازارهای شبونه مالزی که آخرهفتها در محله ی چینیای شهر ملاکا در ۱۳۰ کیلومتری کوالالامپور برگزار می شه، بازار شبونه خیابون جونکره. در این بازار شبونه از اجناس محلی تا برندهای معتبر و مدرن رو با قیمت مناسب می تونین پیدا کنین. بیشتر فروشندگان بازار شبونه خیابون جونکر چینیا و مالاییا هستن.

۶. بازار شبونه تیمویانگ لنکاوی

بازار شبونه تیمویانگ لنکاوی که معمولا پنج شنبه شبا در منطقه لنکاوی برپا می شه یک بازار همه چیز تمامه. از لباس و کفش و اجناس عتیقه گرفته تا غذاهای خیابانی رو می تونین با قیمت مناسب در این بازار تهیه کنین.

۷. بازار پاسار مالام (Pasar Malam)

یکی دیگر از محبوب ترین بازارهای محلی مالزی بازار شبونه پاسار مالامه که در تموم ایالتای مالزی شعبه داره. شکلای مختلف لوازم منزل، لوازم صوتی و تصویری، باتری و جواهرات بدلی و … در این بازار فروخته می شه. جدا از اینکه این، شکلای مختلف میوه های بومی، گوشت و شکلای مختلف مختلف کیک و غذا رو با قیمت بسیار مناسب می تونین تهیه کنین. بازار پاسار مالام پاتوق شبونه خیلی از اهالی بومی مالزیه که بعد از صرف شام معمولا در اونجا تفریح و خرید می کنن.

۸. مرکز خرید «دی زون» در جزیره لنکاوی

واسه کسائی که می خوان به مالزی سفر کنن و مهم ترین هدف شون گشت و گذار در طبیعت بکر و زیبای این کشوره، به جز کوالالامپور، بقیه مقاصد تفریحی و گردشگری و مراکز خرید مالزی بسیار محبوب هستن. مثلا «جزیره لنکاوی» یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری واسه مسافران خارجیه.

با این همه، «خرید» جزء انکارناپذیر سفر حتی واسه توریست هاییه که فقط به هدف خرید سفر نمی کنن. از آنجایی که لنکاوی از سال ۱۹۸۷ جزیره آزاد معرفی شده، واسه همین می تونین یک خرید کامل با قیمت مناسب در بازارها و مراکز خرید این جزیره داشته باشین.

یکی از معروف ترین و محبوب ترین مراکز خرید لنکاوی که از پرداخت مشکلات کمرگی هم معافه، مرکز خرید «دی زون» است که لقب «بهشت عاشقان خرید» رو از اون خود کرده. در این مرکز خرید محبوب که در منطقه «پنتای چنانگ» هر روز از ساعت ده صبح تا نه شب بازه از شیر مرغ تا جون آدمیزاد رو با قیمتای مناسب و مناسب می تونین پیدا کنین. لوازم خونگی و جواهرات، پوشاک، لوازم آرایشی، عطر، لوازم برقی، گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپ ازجمله پرفروش ترین اجناس این بازار هستن. جدا از اینکه این، یه سری از بهترین رستورانا برقرار شدن که اجازه نمی دن بعد از ساعتا خرید و راه رفتن در مرکز خرید «زون» احساس گرسنگی کنین.

۹. مرکز خرید تئوسون هوات

«تئوسون هوات» یکی دیگر از مراکز خرید لوکس مشهور و معتبر شهر لنکاویه که یه سری از پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خونگی از بهترین برندهای معتبر دنیا با اجناسی مد روز و البته قیمتای بسیار مناسب در اون نمایندگی دارن. از آنجایی که این مرکز خرید از پرداخت مشکلات گمرکی معافه لوازم خونگی، پوشاک، کیف و چمدون، مواد غذایی، تنباکو و شیرینی جات رو می تونین با کمترین قیمت بخرین.