مراقبت از مو با ۶ پیشنهاد ای که درخششی خاص به ظاهرتون می بخشد – قسمت 2

p>

اگه کمی صبر کنین تا موهاتون از حالت خیسی ساده دربیاد دیگر لازم نیس واسه خشک کردن موها از گرما بالا استفاده کنین. کمه کم پونزده دقیقه موها رو در حوله بپیچید. با این کار می تونین سشوار رو روی گرما پایین بذارین و موها رو خشک کنین.

در هر صورت سشوار رو روی گرما بالا نذارین کافیه گرما اونو طوری تنظیم کنین که اگه به پشت دست تون خورد نسوزید.

سشوار رو با فاصله از موها نگه دارین

وقتی موهاتون رو با سشوار خشک می کنین خیلی مراقب گرما سشوار باشین به ویژه اگه تار موهای شما نازکه حتما سشوار رو چند سانتی متر دورتر از موها بگیرین.

حواس تون باشه بین سشوار کشیدن نباید دهانه ی سشوار رو به موهاتون بچسبونید و بهتره سشوار رو رو به پایین و با فاصله ۱۰ سانتی متری از موها نگه دارین. واسه همین اینکه خودتون موهاتون رو سشوار بکشین کار راحتی نیس. خیلی از افراد سشوار رو مایل به موها نگه می دارن که باعث می شه مو وز کنه و دیرتر حالت بگیره.

مو رو به دور تکون بدین

هنگام سشوار موها، واسه رسیدن به بهترین حالت لازمه کمی موهاتون رو به دور تکون بدین. سشوار موها در خونه اون قدرها هم سخت نیس. همین طور که سشوار رو نگه داشته اید، سرتون رو به آرامی به بالا و پایین تکون بدین. هر چه بیشتر موها رو تکون بدین حجم موها بیشتر به نظر می رسه. پس از اونکه ۸۰ درصد موها خشک شد، دوباره سر رو صاف نگه دارین، موها رو قسمت کنین و سشوار بکشین تا موها نرم و خوش حالت شن. واسه حالت دادن به انتهای موها بیشتر دقت کنین. ده سانت آخر موها در حالت داشتن مو بسیار مهمه. برس و سشوار رو تا انتهای مو حرکت بدین و واسه حالت دادن بهش وقت بذارین. فرقی که این روش سشوار کشیدن ایجاد می کنه، چشمگیره.

باید همیشه سشوار رو حرکت بدین تا گرما در یک نقطه متمرکز نشه. پیشنهاد می کنیم موها رو به چند قسمت تقسیم، و با چند عدد کلیپس بزرگ یا گیره از هم جدا کنین. هر قسمت رو به ترتیب و جداگونه حالت بدین. از پشت موها و خط گردن شروع به سشوار کنین و تا تاج سر بیایید، اینطوری یک قسمت رو چند بار گرما نمی بدین.

واسه رسیدن به نتیجه بهتر، همونجوریکه باد سشوار به موهاتون می خوره سر مخصوص براشینگ مو رو جدا کنین و سشوار رو به طرف ریشه موها نگه دارین. واسه اینکه موها صاف تر شه، از سر مخصوص براشینگ و برسای گرد مخصوص استفاده کنین.

۶. روغن کرچک، روغنای مخصوص مو و شامپوی خشک رو امتحان کنین

معمولا همه متخصصین آرایش و پیرایش مو، اجناس مخصوصی دارن که درباره اونا به کسی توضیح نمی دن اما از این اجناس واسه حالت دادن موهای شما استفاده و حیرت زده تون می کنن. اینجا می خواهیم پیشنهادایی درباره استفاده از بعضی اجناس مراقبت و حالت دهنده ی مو رو با شما درمیان بذاریم.

روغنای مخصوص مو جزو اجناس مراقبت از مو هستن که طرفداران بسیاری در بین آرایشگران دارن. مثل روغنای مخصوص صورت که چربی پوست رو متعادل نگه می دارن، روغنای مو هم اثر مشابهی بر موها دارن. البته منظورمان استفاده ی بی روش از این اجناس نیس اما دلیلی هم نداره اگه موهای چربی دارین از این روغنا بترسید. این روغنا کاری می کنن که موها پیش از حد خشک نشه، واسه همین غدد چربی بیشتر از حد ترشح نمی شن و اینطوری میزان ترشح چربی در پوست سر تنظیم می شه.

اسپریای مو مثل نمک و فلفل غذا هستن، وقتی به مو اضافه می شن، کار شما به پایان می رسه. ممکنه این اسپریا موها رو چسبنده و بدحالت کنن. واسه همین واسه شروع از اسپریای ملایم استفاده کنین. مقداری از اونو روی دست تون بریزین و با اون وز و گره موها رو برطرف کنین.

واسه آراستن موها به مقدار کمی از این اجناس نیاز دارین پس با مقدار کم شروع کنین.

خیلی از آرایشگران حرفه ای علاقه خاصی به روغن کرچک دارن. اونا فکر می کنن با مقدار کمی روغن کرچک و شامپوی خشک، میشه تازگی مو رو تا دو روز بعد هم حفظ کرد. روغن کرچک نرم کننده ای عالی و مغذی واسه پوست سره. به ویژه واسه افرادی که موهای نازک و بسیار شکننده دارن.

می تونین از روغن کرچک واسه درخشندگی موها روی ساقه و محل رویش موهای جوون استفاده کنین. این روغن همونجوریکه گفتیم موها رو خوب تغذیه می کنه و رنگ مو رو به مدت طولانی تری ثابت نگه می داره.

منبع : stylist